Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Zaproszenie na konferencję – "Trudne Piękno. Życie i działalność Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta" 19 V 2017

Z okazji obchodów Roku Świętego Brata Alberta Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na konferencję "Trudne Piękno. Życie i działalność Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta. Współczesna kontynuacja misji dobroczynności", która odbędzie się w Żydowskim Muzeum Galicja przy ul. Dajwór 18 w Krakowie 19 maja 2017 r., o godzinie 10.00. Wstęp wolny. 
 
Konferencja dotyczyć będzie życia i działalności Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta, ale przede wszystkim skupiać się będzie wokół tematyki dobroczynności, bezinteresownej pracy na rzecz innych.
 
Konferencja skierowana jest głównie do ludzi młodych i jej celem jest zachęcenie młodzieży do podejmowania wolontariatu i angażowania się na rzecz drugiego człowieka. 
 
Program konferencji
"Trudne Piękno. Życie i działalność Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta. Współczesna kontynuacja misji dobroczynności"
19 maja 2017 r., godz. 10.00
13.00,
Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18 w Krakowie
Wstęp wolny
 
I część:

Ks. biskup Grzegorz Ryś - słowo wstępne.
W słowie wstępnym przypomniana zostanie postać Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta oraz związki Karola Wojtyły/Jana Pawła II z wielkim franciszkaninem.

Siostra Teresa ze Zgromadzenia sióstr Albertynek - Kontynuacja misji św. Brata Alberta dziś.

II część :

Moderowany panel dyskusyjny

W dyskusji udział wezmą: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Janina Ochojska, Anna Dymna

Panel dyskusyjny z przedstawicielemi stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz drugiego człowieka. W panelu zostaną podjęte wątki działalności stowarzyszeń i fundacji na co dzień, tzw. pracy "od kuchni". Paneliści opowiedzą o swoich doświadczeniach w pracy z potrzebującymi, motywacji do niesienia pomocy, radościach, problemach, wyzwaniach i nadziejach. Swoim autorytetem i przykładem będą starali się zachęcić młodych ludzi do podejmowania wolontariatu, opowiedzą o korzyściach z tego wynikających, także dla nich samych.

Informacja na stronie:http://www.idmjp2.pl/index.php/pl/1472-konferencja-trudne-piekno-zycie-i-dzialalnosc-adama-chmielowskiego-sw-brata-alberta-wspolczesna-kontynuacja-misji-dobroczynnosci

 

--
Instytut Dialogu Międzykulturowego
im. Jana Pawła II w Krakowie
ul. Totus Tuus 30
30-610 Kraków
tel. (12) 422 03 44
fax. (12) 619 87 87
http://www.idmjp2.pl
facebook.com/IDMJP2
http://www.santojp2.pl