XIV Dni Muzyki Kościelnej 18 – 25 XI 2018

Czcigodni Księża,

Wielebne Siostry,

Szanowni Państwo,

od dziesięciu lat Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej w Krakowie działający w ramach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz Akademii Muzycznej w Krakowie kształci muzyków kościelnych na poziomie studiów I i II stopnia.

Jednocześnie, od dwudziestu lat działa w Krakowie Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ks. Kard. F. Macharskiego, kształcąca przyszłych organistów, z których niektórzy kontynuują naukę w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej.

Pragniemy zaprosić do wspólnego świętowania naszych Jubileuszy, które zbiegnie się z XIV Dniami Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej w dniach 18-25 października 2018 roku.

Chcemy podziękować Panu Bogu oraz byłym i obecnym wykładowcom, studentom i uczniom, a także naszym rodzinom i wszystkim osobom, które przez te lata w jakikolwiek sposób nam towarzyszyły.

Najpiękniejszym wyrazem naszej wdzięczności będzie dziękczynna Msza św., która zostanie odprawiona w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii - patronki Muzyki Kościelnej, 22 listopada 2018 roku o godz. 16.30 w katedrze wawelskiej.

Jednocześnie zapraszamy na Międzynarodową Konferencję SŁOWO – MELODIA – NEUMA jako podstawa śpiewu gregoriańskiego, która odbędzie się w Opactwie Tynieckim w dniu 2o listopada 2018 roku od godz. 9.00.

Szczegóły programowe XIV Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej znajdują się na stronie internetowej: http://mimk.upjp2.edu.pl/ oraz https://pl-pl.facebook.com/InstytutMuzyki/

Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia

prof. dr hab. Wiesław Delimat