Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Sympozjum "Wy jesteście moją..."


 

 

Organizatorzy:
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

 

Moderator sympozjum:
Agata Podłęcka

 

Termin:
23 października 2015 r.
rozpoczęcie: godz. 15.00
Udział w sympozjum jest bezpłatny.

 

Miejsce sympozjum:
Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
ul. Bobrzyńskiego 10, Aula konferencyjna (parter)
30-348 Kraków

 

Patronat Honorowy:
Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego

JE Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz, Arcybiskup Metropolita Krakowski
Ks. Albert Wołkiewicz Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży

 

Patronat medialny:
               
     

 

Partnerzy:
       

 

Sponsorzy:
       
                   

 

Program sympozjum:
"Wy jesteście moją nadzieją – Święty Jan Paweł II Ojciec młodzieży"

 

Plakat sympozjum:
"Wy jesteście moją nadzieją – Święty Jan Paweł II Ojciec młodzieży"

 

O sympozjum:
   

    Ogłoszony rok 2015 Rokiem Świętego Jana Pawła II, 1. rocznica Jego kanonizacji oraz 10. rocznica śmierci skłaniają do podejmowania różnych inicjatyw, upamiętniających naszego Patrona i największego z Polaków.
    Jedną z nich jest zorganizowane przez Bibliotekę UPJPII w Krakowie sympozjum skierowane do młodego pokolenia ”Wy jesteście moją nadzieją – Święty Jan Paweł II Ojciec młodzieży”, które odbędzie się 23 października 2015 r. Sympozjum będzie również wyrazem duchowego przygotowania do przyszłorocznych XXXI Światowych Dni Młodzieży.
    Ojciec Święty kochał młodych, nawiązywał z nimi niezwykły dialog, zwracał się do nich w sposób odważny i prosty. Jego słowa stawały się dla nich punktem odniesienia, podstawą wyborów, źródłem życiowych inspiracji. Zwracając się do młodych mówił:   „Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi…”. Dla młodego pokolenia był duchowym i moralnym autorytetem, przyjacielem i wychowawcą. Kierował go ku wartościom, o których świadczył całym swoim życiem.
    Święty Jan Paweł II to człowiek, który nadal żyje w naszych sercach, wciąż czerpiemy mądrość z Jego słów. Naszym zadaniem,  powinnością i obowiązkiem jest podejmowanie różnorodnych działań, które przybliżą młodzieży postać Świętego Jana Pawła II, a Jego nauczanie stanie się dla nich drogowskazem. Pragniemy pokazać młodemu pokoleniu wielkość i miłość Papieża Polaka, dając świadectwo naszej wiary.
    Do udziału w sympozjum zostali zaproszeni znani ze swojej działalności duszpasterskiej, służącej formowaniu i wychowaniu młodzieży o. Jan Góra OP i ks. Artur Ważny. Wśród prelegentów znajdują się także ks. Robert Nęcek – rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej i pani redaktor Dorota Gawryluk z Telewizji Polsat News, która wygłosi referat o medialnym wymiarze pontyfikatu Jana Pawła II.
Świadectwo życia patrona młodzieży bł. Piotra Jerzego Frassatiego przedstawi Jego siostrzenica pani Wanda Gawrońska wraz z ks. Krzysztofem Nowrotem. Ojciec Święty – Jan Paweł II patrona młodzieży nazywał „człowiekiem ośmiu błogosławieństw”. Świadectwa z osobistych spotkań z Karolem Wojtyłą i  Papieżem Polakiem przedstawią wspólnie pani Zuzanna Peters-Musiałpan Karol Hagenhuber pochodzący z Wadowic, obecnie mieszkający w Stanach Zjednoczonych oraz pan Adam Bujak. Swoje świadectwo uzdrowienia za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II przekaże pani Floribeth Mora Diaz z Kostaryki. Wystąpienie tłumaczyć będzie o. Franciszek Filar SVD, misjonarz pracujący w Ameryce Środkowej. Rozmowy z panem Karolem Hagenhuberem i panią Floribeth Mora Diaz umożliwi internetowe połączenie za pomocą Skype.
    Podczas sympozjum Grupa Teatralna pod kierownictwem pani Agaty Podłęckiej, działająca przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprezentuje  spektakl słowno-muzyczny „Co ze mną, co z nami Janie Pawle II?”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa rodzinnych pamiątek Państwa Peters, związanych z Karolem Wojtyłą – Janem Pawłem II i wystawa dotycząca życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego – patrona młodzieży.
    Ojciec Święty  w Liście apostolskim „Tertio millennio adveniente” podkreślał – „Przyszłość świata i Kościoła należy do młodych pokoleń…”. Nawiązując do tych słów, przyszłość zależy od tego jak wychowamy młodzież, czy my dorośli zainspirowani osobą naszego Wielkiego Rodaka podejmiemy dialog z młodymi, czy będziemy kroczyć wspólną drogą ku wartościom, którymi żył Święty Jan Paweł II i które mogą prowadzić tylko do świętości.

 

Informacje dla uczestników:
Dla uczestników sympozjum przewidziana jest przerwa kawowa.

 

Dane osób do kontaktu:
Magdalena Nagięć tel. 604 294 781
e-mail: magdalena.nagiec@upjp2.edu.pl

Marta Piechnik-Dubis tel. 12 421 84 40 w. 312
e-mail: marta.piechnik_dubis@upjp2.edu.pl

Beata Wieczorek tel. 12 421 84 40 w. 312
e-mail: beata.wieczorek@upjp2.edu.pl