Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Projekt „Aktywny Senior z przyszłością!”

 

Projekt „Aktywny Senior z przyszłością!”

Czas realizacji projektu - 02.01.2019 r. – 31.12.2021 r.

Informacje na temat zajęć realizowanych w ramach projektu można uzyskać w Sekretariacie Uniwersytetu Trzeciego Wieku UPJPII ul. Bernardyńska 3, pok. 58 od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00-14.00.

Zadanie 1 „Artystyczne zajęcia manualne” – 2 programy

  • Warsztaty „Słowa i obrazu”

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): warsztaty trwają 135 minut (3 razy 45 minut) - 4 spotkania w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma warsztatów w lipcu i sierpniu). Warsztaty przeznaczone dla grupy 15 osób.

Terminy:
14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29 marca godz. 11.30-13.45 ul. Bernardyńska 3 sala 216 (II piętro)
3 i 10 kwietnia (środy) godz. 11.30-13.45 - sala Lektorium, 17 kwietnia (środa) godz. 11.30-13.45 - sala 216 (II pietro) ul. Bernardyńska 3.
10 maj (piątek)  godz. 11.30-13.45 - sala 216, 15 maj (środa) godz. 11.30-13.45 - sala Lektorium, 29 maj (środa) godz. 11.30-13.45 - ul. Bernardyńska 3, sala 216 (II piętro).
5 i 12 czerwiec (środy) godz. 11.30-13.45 - sala Lektorium, 19 i 26 czerwiec (środy) godz. 11.30-13.45 - sala 216 ul. Bernardyńska 3.
18, 25 wrzesień (środy) godz. 10.00-14.30, 2, 4, 9 październik (środy i piatek) godz. 10.00-14.30, 6, 13, 20, 27 listopad, 4, 11, 18 grudzień 2019 r. (środy) godz. 11.30-13.45 - ul. Bernardyńska 3, sala 216 (II piętro).
Pierwsze warszaty po wakacjach są 18 września 2019 r. (środa) o godz. 10.00 - zbiórka pod kościołem św. Idziego.
  • Warsztaty „Cztery pory roku na dwie ręce”

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): warsztaty trwają trzy godziny zegarowe (180 minut) - 2 spotkania w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma warsztatów w lipcu i sierpniu). Warsztaty przeznaczone dla grupy 15 osób.

Terminy:
15.03.2019 (piątek) godz. 17.00-20.00 ul. Bernardyńska 3, sala 107 (I piętro). Temat: "Pamięć to serce, które bije miłością" Kartka 3D. 
16.03.2019 (sobota) godz. 9.30-12.30 ul. Bernardyńska 3, Lektorium (II piętro). Temat: "Jajko znak życia". Wykonamy jajko-pisankę wielkanocną".
22.03.2019 (piątek) godz. 17.00-20.00 ul. Bernardyńska 3, Lektorium (II piętro).
23.03.2019 (sobota) godz.17.00-20.00 ul. Bernardyńska 3, Lektorium (II piętro).
29.03.2019 (piątek) godz. 17.00-20.00 ul. Bernardyńska 3, Lektorium (II piętro).
30.03.2019 (sobota) godz. 9.30-12.30 ul. Bernardyńska 3, sala 107 (I piętro).
6.04.2019 (sobota) godz.9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, Lektorium (II piętro).
10.05.2019 (piątek) godz 15.45-18.45 ul. Bernardyńska 3, sala 206 (II piętro).
24.05.2019 (piątek) godz.15.45-18.45 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro).
31.05.2019 (piątek) godz.15.45-18.45 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro).
8.06.2019 (sobota) godz. 9.30-12.30 ul. Bernardyńska 3, sala 107 (I piętro).
11, 18, 25 październik, 8, 15, 22, 29 listopad, 6, 13 grudzień (piątki) godz. 15.45-18.45, ul. Bernardyńska 3, sala 107 (I piętro).

Zadanie 2 „Zajęcia sportowe poprawiające kondycję fizyczną” – 2 programy

  • Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): zajęcia trwają 45 minut, dwa razy w tygodniu czyli 8 spotkań w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma zajęć w lipcu i sierpniu). Zajęcia przeznaczone dla grupy 15 osób.

Terminy:
Od 11 marca 2019 r. poniedziałki w godz. 13.00-13.45 oraz środy w godz. 15.45-16.30 ul. Loretańska 11, sala gimnastyczna (Kapucyni).
W dniu 18 marca (poniedziałek) wyjątkowo nie ma zajęć. W dniu 20 i 27 marca (środa) zajęcia sportowe są w godz. 15.00-16.30.
1, 8, 15, 29 kwiecień br. godz. 13.00-13.45 (poniedziałki), 3, 10, 24 kwiecień br. godz. 12.00-15.00 (środy). Zbiórka 3 i 10 kwietnia (środy) o godz. 12.00 na ul. Kałuży (Cracovia) - na przystanku 134.
24 kwietnia (środa) zbiórka o godz. 11.00 na przystanku autobusu 304 koło Galerii - Dworzec główny zachód. Wycieczka terenowa do term w Wlieliczce.
6, 13, 20 i 27 maja godz. 13.00-13.45, 8, 15, 22 i 29 maja godz. 15.45-16.30 ul. Loretańska 11, sala gimnastyczna (Kapucyni).
3, 10, 17 i 24 czerwca (poniedziałki) godz. 13.00-13.45, ul. Loretańska 11, sala gimnastyczna (Kapucyni). 5 czerwca (środa) godz. 11.00 - zbiórka pod bramą Ogrodu Botanicznego. 12 czerwca (środa) godz. 11.00 - zbiórka na Rondzie Grunwaldzkim na przystanku (wyjazd do Tyńca). 19 i 26 czerwca (środy) godz. 15.45-16.30, ul. Loretańska 11, sala gimnastyczna (Kapucyni).
 
18 września (środa) sala 216 (II piętro), 20 września (piątek) godz. 10.00 - zbiórka na przystanku tramwajowym (róg ul. Piłsudskiego i Alei),  25 września - sala 216 (II piętro), 27 września 2019 r. - sala 217 (II piętro)  -  to są środy i piątki w godz. 15.00-15.45, ul. Bernardyńska 3.
  • Tańce w kręgu

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): zajęcia trwają 45 minut - 4 spotkania w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma zajęć w lipcu i sierpniu). Tańce w kręgu przeznaczone dla grupy 15 osób.

Terminy: 8, 9, 13, 20, 27, 30 marzec; 3, 10, 17, 24 kwiecień; 8, 15, 22, 29 maj, 5 czerwiec 2019 r. (środy) w godz. 16.45-18.15, ul. Bernardyńska 3, sala 216 (II piętro).
2, 9, 16, 23, 30 października, 6, 13, 20, 27 listopada, 4, 11 grudnia 2019 r. (środy) w godz. 16.45-17.30, ul. Bernardyńska 3, sala 216.

Zadanie 3 „Zajęcia edukacyjne rozwijające pasje i zainteresowania uczestników projektu” - 4 programy

  • Warsztaty śpiewu chóralnego

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): warsztaty trwają 135 minut (3 razy 45 minut) - 4 spotkania w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma warsztatów w lipcu i sierpniu). Warsztaty przeznaczone dla grupy 20 osób.

Terminy: 21, 22, 28, 29 marzec; 5, 12, 26 kwiecień; 10, 17, 24, 31 maj; 7, 14, 28 czerwiec 2019 r. godz. 16.00-18.15, ul. Bernardyńska 3, sala 218 (II p.). 13 czerwiec godz. 14.30-16.45 ul. Bernardyńska 3, kaplica.

6 wrzesień 2019 r. (piątek) w godz. 13.45-16.00, 13, 20, 27 września, 4, 11, 18, 25 października 2019 r. (piątki) w godz. 16.00-18.15, ul. Bernardyńska 3, sala 218 (II p.)

  • Wykłady nt. historii

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): wykłady trwają 6 godzin zegarowych (6 X 60 minut) - 1 spotkanie w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma wykładów w lipcu i sierpniu). Wykłady przeznaczone dla grupy 50 osób obejmują wykład, przerwę kawową, wyjście do muzeum i obiad.

Terminy:
1. Wybitni profesorowie i wychowankowie Uniwersytetu Krakowskiego w dobie staropolskiej  - zwiedzanie Collegium Maius - 8.03.2019 (piątek) godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, aula.
2. Blask renesansu - dziedzictwo Jagiellonów (zwiedzanie zamku na Wawelu) - 9.03.2019 (sobota) godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, aula.
3. Praeparatio evangelica i początki chrześcijaństwa – Muzeum Archeologiczne - 23.03.2019 (sobota) godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, sala 216 (II piętro).
4. Początki kultury chrześcijańskiej - kaplica na ul.Bernardyńskiej, pracownia  Dziejów kultury materialnej – 13.04.2019 (sobota) godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, sala 216 (II piętro).
5. Święci krakowscy w dobie średniowiecza - zwiedzanie katedry na Wawelu - 1.06.2019 (sobota) godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, sala 216 (zamiast 25.05.2019).
6. Pomiędzy antykiem a wczesnym średniowieczem, w poszukiwaniu tożsamości kultury europejskiej – sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie - 15.06.2019 (sobota) godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, aula.
7. Mistyczne średniowiecze - sztuka małopolska w dobie gotyku (zwiedzanie ekspozycji w Pałacu Bpa Erazma Ciołka) - 12.10.2019 (zamiast 28.09.2019) sobota godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, aula.
8. Żydzi w dawnym Krakowie - zwiedzanie Starej Synagogi i Kazimierza 19.10.2019 (sobota) godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, sala 217 (II piętro).
9. Splendor krakowskiego baroku i dramat rozbiorów (zwiedzanie kościoła śś. Piotra i Pawła oraz św. Anny) - 23.11.2019 (sobota) godz. 9.00-15.00 
ul. Bernardyńska 3, aula.
10. Sztuka na rozdrożu - rzemiosło artystyczne od średniowiecza do współczesności (zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Narodowym w Krakowie) - 14.12.2019 (sobota) godz. 9.00-15.00 ul. Bernardyńska 3, sala 217.
  • Wykłady „Psyche i soma” nt. ciała i ducha

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): wykłady trwają 90 minut - 1 spotkanie w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma wykładów w lipcu i sierpniu). Wykłady przeznaczone dla grupy 30 osób.

Terminy:

16.03.2019 r. (sobota) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 107 (I piętro)
19.03.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 107 (I piętro)
16.04.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 107 (I piętro)
14.05.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 aula (I piętro)
11.06.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 107 (I piętro)
 
15.10.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 216 (II piętro)
29.10.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 216 (II piętro)
12.11.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 216 (II piętro)
26.11.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 216 (II piętro)
10.12.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 sala 216 (II piętro)
  • Warsztaty „Psyche i soma” nt. ciała i ducha

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): warsztaty trwają 90 min - 1 spotkanie w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma warsztatów w lipcu i sierpniu). Warsztaty przeznaczone dla 3 grup 10 osobowych. Łącznie bierze w nich udział 30 osób.

Terminy:

16.03.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 16.45-18.15 - I grupa (temat:dietetyka) sala 208, II grupa (temat:media społecznościowe) sala 210, III grupa (temat:relacje społeczne) sala 214
19.03.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 16.45-18.15 - I grupa (temat:kosmetyka) sala 208, II grupa (temat:relacje społeczne) sala 210, III grupa (temat:dietetyka) sala 214
16.04.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 16.45-18.15 - I grupa (temat:rehabilitacja) sala 208, II grupa (temat:kosmetyka) sala 210, III grupa (temat:media społecznościowe) sala 214
14.05.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 16.45-18.15 - I grupa (temat:media społecznościowe) sala 208, II grupa (temat:relacje społeczne) sala 210, III grupa (temat:kosmetyka) sala 216 (zamiast 214)
11.06.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 16.45-18.15 - I grupa (temat:relacje społeczne) sala 208, II grupa (temat:dietetyka) sala 210, III grupa (temat:rehabilitacja) sala 214
 
15.10.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 16.45-18.15 - I grupa (temat:dietetyka) sala 201, II grupa (temat:rehabilitacja) sala 205, III grupa (temat:relacje społeczne) sala 206
29.10.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 - I grupa (temat:kosmetyka) sala 201, II grupa (temat:media społecznościowe) sala 205, III grupa (temat:dietetyka) sala 206
12.11.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 - I grupa (temat:rehabilitacja) sala 201, II grupa (temat:kosmetyka) sala 205, III grupa (temat:media społecznościowe) sala 206
26.11.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 - I grupa (temat:media społecznościowe) sala 201, II grupa (temat:rehabilitacja) sala 205, III grupa (temat:kosmetyka) sala 206
10.12.2019 r. (wtorek) ul. Bernardyńska 3 w godz. 15.00-16.30 - I grupa (temat:relacje społeczne) sala 201, II grupa (temat:dietetyka) sala 205, III grupa (temat:rehabilitacja) sala 206
  • Życie jest teatrem - Zajęcia teatralne (zajęcia teatralne, taneczno – ruchowe, wokalne)
1 edycja (styczeń-grudzień 2019): warsztaty trwają 180 min - 3 spotkania w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma zajęć w lipcu i sierpniu). Zajęcia są akończone spektaklem w wykonaniu uczestników zajęć– 20 osób. Zajęcia przeznaczone dla grupy 20 osób.
 
Terminy:
13, 14, 20, 21, 27, 28 marca godz. 17.00-20.00 ul. Bernardyńska 3, sala 217 (II piętro).
3 kwiecień, 10 kwiecień (zajęcia w Piwnicy pod Baranami w godz. 16.30-19.30), 17 kwiecień (godz. 15.00-18.00), 15, 22 i 29 maja, 12, 19 i 26 czerwca (środy) godz. 17.00-20.00 ul. Bernardyńska 3, sala 217 (II piętro). 
13, 20, 27 września (piątki) godz. 11.00-14.00, ul. Bernardyńska 3, sala 217 (II piętro). 
9, 16 października (środy), 25 października (piątek) godz. 17.00-20.00 ul. Bernardyńska 3, sala 217 (II piętro). 

Zadanie 4 „Zajęcia edukacyjne łączące naukę z hobby” – 3 programy

  • Zajęcia językowe (język angielski)

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): zajęcia trwają 90 minut - 4 spotkania w miesiącu przez 10 miesięcy (nie ma zajęć językowych w lipcu i sierpniu). Kurs przeznaczony dla 4 grup 10 osobowych. Łącznie bierze w nim udział 40 osób.

Kurs języka angielskiego dla początkujących (A1)
Od 15 marca 2019 r. (wtorki) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 107 (I piętro). Lektor Dominika Chylińska.
Od 3 września 2019 r. (wtorki) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro). Lektor Dominika Chylińska.
Terminy: 3, 10, 17, 24 września, 1, 8, 15, 22, 29 października, 5, 12, 19, 26 listopada, 3, 10, 17 grudnia (wtorki) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro).
 
Kurs języka angielskiego - grupa po roku nauki 
Od 15 marca 2019 r. (środy) godz. 11.30-13.00 ul. Bernardyńska 3, sala 107 (I piętro). Lektor Dominika Chylińska.
Od 4 września 2019 r. (środy) godz. 11.30-13.00 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro). Lektor Dominika Chylińska.
Terminy: 4, 11, 18, 25 września (25.09.2019 wyjątkowo sala 107), 2, 9, 16, 23, 30 października, 6, 13, 20, 27 listopada, 4, 11, 18 grudnia 2019 r. (środy) godz. 11.30-13.00 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro).
 
Kurs języka angielskiego - grupa po 2-3 latach nauki (A2/B1) 
Od 4 lutego 2019 r. (poniedziałki) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 107 (I piętro). Lektor Celina Budzowska. 
Od 2 września 2019 r. (poniedziałki) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro). Lektor Celina Budzowska. 
Terminy: 2 września (sala 104), 4 września (sala 206), 9 września (sala 104), 11 września (Lektorium), 16 września (sala 104), 18 września (Lektorium), 23 września (sala 104), 25 września (sala 217), 30 września (sala 107) - poniedziałki i środy godz. 13.15-14.45, 7, 14, 21, 28 października, 4, 18, 25 listopada, 2, 9, 16 grudnia 2019 r. (poniedziałki) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro).
 
Kurs języka angielskiego - grupa średnio-zaawansowana, po 3 latach nauki (A2)
Od 15 marca 2019 r. (środy) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 107 (I piętro). Lektor Dominika Chylińska.
Od 4 września 2019 r. (środy) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro). Lektor Dominika Chylińska.
Terminy: 4, 17 (wyjątkowo wtorek, godz. 11.30-sala 107), 18, 25 września (25.09.2019 wyjątkowo sala 107), 2, 9, 16, 23, 30 października, 6, 13, 20, 27 listopada, 4, 11, 18 grudnia 2019 r. (środy) godz. 13.15-14.45 ul. Bernardyńska 3, sala 104 (I piętro).
Kurs w dniu 11 września (środa) nie odbędzie się. Kurs będzie odrobiony w dniu 17 września (wtorek) w godz. 11.30-13.00 w sali 107 (I piętro).
  • Zajęcia z obszaru ICT

1 edycja (styczeń-grudzień 2019): zajęcia trwają 90 minut - 4 spotkania w miesiącu przez 10 miesięcy od 25 stycznia 2019 r. Nie ma zajęć w lipcu i sierpniu.

Miejsce zajęć: Biblioteka Główna UPJPII, ul. Bobrzyńskiego 10. Zajęcia dla 30 osób -  3 grupy (10 osobowe) - dwie grupy kursu komputerowego dla początkujących i jedna dla średniozaawansowanych.

Terminy:

I grupa początkująca: od 28 stycznia (wtorki) godz. 10.00-11.30

II grupa początkująca: od 25 stycznia (środy) godz. 14.00-15.30

Pierwsze zajęcia w II grupie kursu komputerowego we wrześniu są 11 września (środa) w godz. 14.00-15.30 (zajęcia z dnia 04.09.2019 są przeniesione na 11.09.2019 godz. 14.00-15.30).
Zajęcia z dnia 18.09.2019 są przeniesione na 17.09.2019 godz. 14.00-15.30. Kolejne zajęcia są 25 września i 2 października godz. 14.00-15.30.
Zajęcia z dnia 10.09.2019 będą odrobiane w dniu 24.09.2019. Na zajęcia prosze przynieść kabel do komórki.

III grupa ponadpodstawowa: od 25 stycznia (czwartki) godz. 12.00-13.30

  • Gimnastyka umysłu (szachy, brydż, warcaby)

1 edycja (styczeń-grudzień 2019 r.):  zajęcia trwają 90 minut - 4 spotkania na miesiąc przez 10 miesięcy (nie ma zajęć w lipcu i sierpniu). Zajęcia przeznaczone dla grupy 10 osób

Terminy:
15.02.2019, 1.03.2019, 8.03.2019, 15.03.2019, 22.03.2019, 29.03.2019, 5.04.2019,12.04.2019, 26.04.2019, 17.05.2019, 31.05.2019, 7.06.2019, 24.06.2019 (wyjątkowo poniedziałek), 28.06.2019 (piątki) godz. 16.30-18.00 ul. Bernardyńska 3, bufet, potem sala 210 (II piętro).
Zajęcia są 3, 10, 17, 24 października 2019 r. (czwartki) o godz. 16.15 ul. Bernardyńska 3 - zbiórka w bufecie. Zajęcia w sali komputerowej w godz.16.45-19.00. Wyjątkowo zajęcia są 30 października (środa) godz. 16.15 - zbiórka w bufecie zamiast 31 października (czwartek).