Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Wystawa "Mój Karol zostanie wielkim człowiekiem…"

Wystawa wybranych zbiorów Biblioteki UPJPII poświęconych życiu bł. Jana Pawła II

Włączając się w uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II, pracownicy Biblioteki UPJPII przygotowali wystawę wybranych publikacji z bogatego księgozbioru związanego z osobą Papieża Polaka.
Tytuł wystawy stanowią słowa matki Papieża, Emilii Wojtyła: „Mój Karol zostanie wielkim człowiekiem…”. Były to prorocze słowa - Jej Syn został jednym z najwybitniejszych Polaków i jednym z największych autorytetów moralnych naszych czasów. Był Człowiekiem, który pokorną służbą i bezpośrednim sposobem bycia zdobywał ludzkie serca.
Zebrane publikacje zostały podzielone na kilka grup tematycznych, prezentujących wybrane aspekty z życia Wielkiego Rodaka. Tytuły gablot stanowią cytaty z publikacji znajdujących się w danej grupie.
Liczne biografie bł. Jana Pawła II, ilustrowane archiwalnymi zdjęciami, przedstawiają bogatą historię życia i niezwykłego pontyfikatu, obrazują Jego drogę do świętości, przybliżają osobę i przesłanie Największego z Rodu Polaków.
Nie brak też książek poświęconych codziennemu życiu Papieża Polaka, pokazujących prywatne oblicze i ciekawostki związane z Jego Osobą.
Powszechnie wiadomo, że był to Człowiek z poczuciem humoru, dlatego też przedstawiono na wystawie publikacje, w których zebrano zabawne i lekkie opowieści oraz anegdoty z Jego życia.
Zaprezentowano także wydawnictwa, które zawierają wspomnienia różnych osób ze świata kultury, nauki i polityki oraz ich odczucia i historie przeżyte u boku Wielkiej Osobowości.
Już za życia bł. Jana Pawła II zdarzały się, za Jego przyczyną, niewytłumaczalne uzdrowienia. O tych cudownych wydarzeniach traktuje kolejna grupa publikacji, która dostarcza nam faktów jeszcze nieznanych, ukazując niezwykłą relację Tego Papieża z Bogiem i ludźmi.
Ponadto przedstawiono książki dotyczące świętości bł. Jan Pawła II, które napisano jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem Go świętym, albowiem, cytując słowa Georga Weigla : „…On jest święty i takim zostanie ogłoszony, ponieważ był człowiekiem, który bardzo wcześnie, bo jako młody chłopak, zdecydował się powierzyć siebie Panu Bogu i pozwolić Mu się prowadzić”.
Wystawie towarzyszą portrety bł. Jan Pawła II autorstwa Marty Odbierzychleb, do obejrzenia których serdecznie zachęcamy.
Zapraszamy do zapoznania się z wystawą i korzystania z bogatych zbiorów Biblioteki UPJPII związanych z bł. Janem Pawłem II.