Deklaracja dostępności
Deklaracja Dostępności dla strony internetowej upjp2.edu.pl
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony upjp2.edu.pl oraz podstron.
- Data publikacji strony internetowej: 2021-10-09.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-10-09.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
W większości filmów nie ma napisów dla osób niesłyszących i głuchych.
Niektóre dokumenty nie są dostępne (między innymi skany zarządzeń, regulaminów). Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich są potrzebne i jak powinniśmy je dostosować.
Materiały zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-10-12.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Koordynator ds. Dostępności w UPJPII, e-mail koordynator.dostepnosci@upjp2.edu.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 519 323 345. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób. Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Koordynatora Dostępności: koordynator.dostepnosci@upjp2.edu.pl. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich: strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
- Do budynku prowadzi 1 wejście główne od ul. Franciszkańskiej, wejście bez schodów, umożliwiające wjazd osobom na wózkach. Wejście dla osób poruszających się na wózkach do sal dydaktycznych 39 a, 39 b i 40 znajduje się od ul. Brackiej. Wejście jest zamykane na klucz udostępniany przez portiera.
- Portiernia znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego. Wysokość okienka może utrudniać kontakt osobie poruszającej się na wózku.
- Po prawej stronie od wejścia znajduje się winda, dzięki której piętro I i II Budynku jest dostępne dla osób poruszających się na wózku.
- Na parterze znajdują się biura MSJO i sala 015 częściowo dostępne (jeden stopień). Osoba na wózku musi skorzystać ze składanego podjazdu znajdującego się na portierni.
- Na parterze po lewej stronie dziedzińca znajduje się wejście do Sali dydaktycznej 017. Wejście jest dostępne, Utrudnieniem jest niski 2 cm próg.
- Na dziedzińcu znajduje się wejście do tzw. Oficyny – niedostępnej architektonicznie części budynku. Do wejścia prowadzą schody, które można pokonać dzięki składanej rampie podjazdowej (po wcześniejszym poinformowaniu o takiej potrzebie). Umożliwia to dostanie się do sali dydaktycznej znajdującej się na parterze. Do sal na I, II i III piętrze prowadzą wąskie schody. Nie ma możliwości dostania się do w/w części budynku przez osoby poruszające się na wózku. Nie ma możliwości zamontowania platformy przyschodowej. Uczelnia zapewnia alternatywę dla studentów w postaci realizowania zajęć dydaktycznych w dostępnych architektonicznie salach dydaktycznych.
- Wejście do siłowni w której odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego znajduje się w podziemiach budynku i jest niedostępne dla osób poruszających się na wózku oraz z trudnościami w poruszaniu, prowadzą do niego kręte i wąskie schody. Alternatywą dla studentów są zajęcia z wychowania fizycznego na hali sportowej oraz basenie,
a także zajęcia indywidualne. - Od strony ul. Brackiej znajduje się wejście do Księgarni, do której prowadzą 2 stopnie w dół, które można pokonać dzięki składanej rampie podjazdowej.
- W budynku w podziemiach znajduje się Kaplica Jana Pawła II. Wejście do kaplicy jest niedostępne.
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na II piętrze, przy klatce schodowej.
- Przed budynkiem ani na dziedzińcu budynku nie ma miejsc parkingowych dla osób
z niepełnosprawnościami. - Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W budynku znajduje się jedna pętla indukcyjna znajdująca się w sali 232 na II piętrze oraz pętle przenośne używane w razie potrzeby.
- W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy uczelni. Usługa jest bezpłatna dla osób głuchych.
- W budynku znajdują się niewielkie progi na korytarzach.
- Schody posiadają tylko jedną poręcz i są śliskie. Nie posiadają oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących oraz powłok anytypoślizgowych.
- Niektóre drzwi składają się z dwóch skrzydeł. Otwarcie drugiego skrzydła umożliwia swobodny przejazd osobie na wózku. Osoba na wózku nie jest w stanie sama otworzyć drugiego skrzydła.
- Sala 231 jest niedostępna, ma za wąskie drzwi.
- Przy salach dydaktycznych 39 a, 39 b, 40 znajduje się niedostępna toaleta, osoba z niepełnosprawnością musi wyjechać na zewnątrz budynku wjechać wejście od ul. Franciszkańskiej i wyjechać windą na II piętro, gdzie znajduje się dostępna toaleta.
- Większość etykiet sal dydaktycznych jest opisana w Braillu.
- Do budynku prowadzi 1 wejście główne od ul. Bernardyńskiej. Do wejścia prowadzą kamienne schody, które osoba poruszająca się na wózku może przebyć jedynie z pomocą drugiej osoby i rampy podjazdowej. Alternatywą jest wejście do budynku od strony parkingu do którego prowadzi zamykana automatycznie brama. Brama otwierana jest przez portiera na wezwanie (dzwonek).
- Wejście do budynku od strony parkingu prowadzi bezpośrednio do windy, która prowadzi na wszystkie piętra budynku.
- Portiernia znajduje się na parterze na wprost wyjścia z szybu windowego.
- Na parkingu nie ma miejsc parkingowych oznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami
- Do sal dydaktycznych znajdujących się na skrzydłach budynku znajdują się kilkustopniowe schody, które można pokonać za pomocą składanych ramp podjazdowych.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W budynku znajduje się przenośna pętla indukcyjna.
- W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy urzędu. Usługa jest bezpłatna dla osób głuchych.
- Etykiety aale dydaktycznych nie mają opisów w Braillu, tabliczki nie mają tekstu powiększonego i kontrastu.
- Nie ma oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących.
- Schody posiadają tylko jedną poręcz, nie ma oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących oraz powłok antypoślizgowych.
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze przy portierni.
- Do budynku prowadzi 1 wejście główne (drzwi na fotokomórkę automatycznie otwierane).
- Dojazd od komunikacji miejskiej do wejścia głównego jest utrudniony (kostka brukowa, jeden schód).
- W budynku znajduje się duża winda prowadząca na wszystkie poziomy. Przyciski pięter mają oznaczenia alfabetem Braille'a oraz informację dźwiękową gdzie znajduje się winda i gdzie jedzie.
- Portiernia znajduje się na przeciwko drzwi wejściowych, po lewej stronie znajduje się
- Na parkingu brak miejsc parkingowych oznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Aula ma wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych, ale nie ma możliwości zjazdu pod mównicę jak i wyjazdu na mównicę (schody).
- Na obszarze czytelni (w katalogu jak i w obszarze wolnego dostępu) znajdują się wyznaczone miejsca przy ławkach dla osób z niepełnosprawnościami (wyższe stoliki).
- Na parterze znajduje się wystawa, która posiada pełne oznaczenia dla osób niepełnosprawnych (informację dźwiękową, fakturowe oznaczenia nawierzchni).
- Schody posiadają poręcz. Nie posiadają oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących, ale posiadają powłoki anytypoślizgowe.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W budynku znajdują się 3 toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
- Pomieszczenia nie posiadają opisów w Braillu, tabliczki nie mają tekstu powiększonego i kontrastu.
- Brak pętli indukcyjnych.
- Do budynku prowadzi 1 wejście główne od ul. Kanoniczej. Przed wejściem do budynku brak schodów - możliwość wjazdu na wózku do budynku.
Za drzwiami wejściowymi znajduje się jeden stopień (możliwość użycia rampy podjazdowej, która znajduje się u portiera). Wejście jest zamykane na klucz przez portiera. - Portiernia znajduje się po prawej stronie od wejścia głównego. Wysokość okienka może utrudniać kontakt osobie poruszającej się na wózku.
- Budynek nie posiada windy.
- Nie ma możliwości dostania się do pozostałej części budynku (za wyjątkiem części parteru) przez osoby poruszające się na wózku.
- Schody są niedostępne.
- Budynek nie posiada toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
- Brak pętli indukcyjnych.
- Brak oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących.
- Alternatywą dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest propozycja załatwiania spraw administracyjnych w dostępnych Budynkach UPJPII.
- Do budynku prowadzi 1 wejście główne od ul. Sławkowskiej. Przed wejściem do budynku brak schodów - możliwość wjazdu na wózku do budynku. Natomiast brak możliwości dostępu na I piętro.
- Brak windy.
- Schody są niedostępne (schody na I piętro drewniane, kręte) - brak możliwości dostania się do pozostałej części budynku (za wyjątkiem części parteru) przez osoby poruszające się na wózku.
- Uczelnia użytkuje lokal na I piętrze.
- Lokal nie posiada toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
- Brak pętli indukcyjnych.
- Brak oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących.
- Alternatywą dla osób z niepełnosprawnością ruchowa jest propozycja załatwiania spraw administracyjnych w dostępnych Budynkach UPJPII oraz ustalanie zajęć dydaktycznych w salach dostępnych architektonicznie.
- Do budynku prowadzi 1 wejście główne od ul. Grodzkiej.
- Schody są niedostępne.
- Brak windy.
- Uczelnia użytkuje lokal na I piętrze.
- Lokal nie posiada toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
- Brak pętli indukcyjnych.
- Brak oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących.
- Budynek nie jest przystosowany dla osób poruszających się na wózku.
- Do budynku prowadzi wejście główne od ul. Św. Marka. Przed wejściem do budynku brak schodów - możliwość wjazdu na wózku za bramę wjazdową. Następnie do budynku prowadzą drzwi wewnętrzne, przed którymi jest jeden stopień, a następnie za drzwiami znajduje się 6-ść stopni i drzwi wahadłowe. Na wprost wejścia znajdują się drzwi za którymi jest sala dydaktyczna „Kordelianum”.
- Budynek posiada windę do pozostałej części budynku mieszkalnego.
- Uczelnia użytkuje jeden lokal na parterze, do którego prowadzą schody.
- Lokal nie posiada toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
- Brak pętli indukcyjnych.
- Brak oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących.
- Do budynku prowadzi wejście główne od ul. Kanoniczej. Przed wejściem do budynku brak schodów - możliwość wjazdu na wózku za bramę wjazdową. Po lewej stronie od wejścia znajdują się drzwi, za którymi są dwie sale dydaktyczne. W przejściach przez drzwi znajdują się progi.
- Brak windy.
- Uczelnia użytkuje jeden lokal na parterze, po lewej stronie od wejścia.
- Lokal nie posiada toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
- Brak pętli indukcyjnych.
- Brak oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących.