Stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Komunikat 7/2023 z 14 IX 2023 r. ws. składania wniosków o stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2023/2024

14.09.2023

Od 1 października do 25 października 2023 r. prowadzony będzie nabór kandydatur studentów do przyznania stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2023/2024.

O stypendium Ministra Edukacji i Nauki mogą ubiegać się studenci wykazujący się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi związanymi ze studiami lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi. Pod uwagę będą brane wyłącznie okoliczności wskazane w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie stypendiów ministra właściwego do szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców.

Wnioskodawcą stypendium ministra za znaczące osiągnięcia dla studentów jest Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wnioski są składane za pośrednictwem Zintegrowanego Systemu Usług dla Nauki Obsługa Strumieni Finansowania (system OSF). Moduł składania wniosków o stypendium zostanie udostępniony w systemie OSF w dniu 1 października 2023 r. Po 25 października 2023 r. system OSF automatycznie zakończy nabór wniosków. Do wniosku należy dołączyć pisemną dokumentację w postaci oświadczeń lub zaświadczeń potwierdzającą uzyskanie znaczących osiągnięć.

Studenci zainteresowani złożeniem wniosku powinni zgłosić swoją kandydaturę do Działu Spraw Studenckich, na adres dss@upjp2.edu.pl do dnia 12 października 2023 r.