Wnioski, dokumenty

Pliki do pobrania

Pracownicze Plany Kapitałowe to powszechny system oszczędzania, obowiązkowy dla pracodawców i dobrowolny dla pracowników. Do programu PPK – z mocy prawa – Uczelnia ma obowiązek włączyć wszystkich pracowników pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, którzy podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym bez względu na formę zatrudnienia. Natomiast pracownicy w wieku od 55 do 70 lat muszą zwrócić się do pracodawcy z wnioskiem o zawarcie w ich imieniu umowy o prowadzenie rachunku PPK.

Instytucja Finansowa, zarządzająca środkami PPK to Skarbiec TFI.

Skąd pochodzą środki na indywidulanym rachunku PPK?

  • Pracownik – co miesiąc przekazując obowiązkową wpłatę podstawową w wysokości 2% swojego wynagrodzenia brutto (maksymalnie może to być 4% wynagrodzenia brutto na wniosek pracownika). Natomiast gdy pracownik ma najniższe dochody, wpłata podstawowa może być mniejsza (również na wniosek).
  • Pracodawca (UPJPII) – co miesiąc wpłacając obowiązkowo 1,5% wynagrodzenia brutto pracownika.
  • Państwo – jednorazowo wpłacając na powitanie 250 zł, a potem raz w roku dopłacać kwotę 240 zł.

 

Informacja dotycząca PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny program długoterminowego oszczędzania, tworzony i współfinansowany przez pracowników, pracodawców i państwo. Prywatne i imienne rachunki PPK będą zasilane wpłatami pracownika i podmiotu zatrudniającego oraz wpłatą powitalną i dopłatami rocznymi od państwa. Wpłaty pracownika oraz podmiotu zatrudniającego będą naliczane procentowo od wysokości wynagrodzenia pracownika. Pracownik może w każdej chwili zarówno zrezygnować z oszczędzania w tym programie, jak i do niego wrócić. Ponadto:

  • osoba zatrudniona, która jest uczestnikiem PPK, powinna – w terminie 7 dni, po upływie 10 dni miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynie jej 3-miesięczny okres zatrudnienia – złożyć podmiotowi zatrudniającemu oświadczenie o zawartych w jej imieniu umowacho prowadzenie PPK. Oświadczenie powinno zawierać oznaczenie instytucji finansowych, z którymi zawarto te umowy,
  • osoba zatrudniona, która ukończyła 55 lat i nie ukończyła jeszcze 70 lat, aby zostać uczestnikiem PPK, powinna złożyć podmiotowi zatrudniającemu wniosek o zawarcie – w jej imieniu i na jej rzecz – umowy o prowadzenie PPK,
  • uczestnik PPK, poza obowiązkową wpłatą podstawową, może zadeklarować wpłatę dodatkową do PPK w wysokości do 2% jego wynagrodzenia,
  • uczestnik PPK, którego wynagrodzenie osiągane z różnych źródeł w danym miesiącu nie przekracza kwoty odpowiadającej 1,2-krotności minimalnego wynagrodzenia, może złożyć podmiotowi zatrudniającemu deklarację o obniżeniu wpłaty podstawowej do PPK. Obniżona wpłata podstawowa może wynosić mniej niż 2%, ale nie mniej niż 0,5% jego wynagrodzenia.

Kontakt ppk@upjp2.edu.pl.

Szczegółowe informacyjne oraz wnioski w załącznikach.

 

Pliki do pobrania

Wypełnij ten wniosek, jeżeli ubiegasz się o wypłatę zasiłku opiekuńczego z powodu sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny innym niż dziecko.
Członkami rodziny są: rodzic dziecka, małżonek, rodzice, ojczym, macocha, rodzice adopcyjni, teściowie, dziadkowie, wnuki, rodzeństwo.
Samo zaświadcznie lekarskie nie jest podstawą do wypłaty zasiłku.

 

Pliki do pobrania

Przypominamy o konieczności składania wniosków o opiekę nad dzieckiem zdrowym do lat 8, chorym lub niepełnosprawnym.
Samo zaświadczenie lekarskie nie jest podstawą do wypłaty zasiłku.

 

Pliki do pobrania

 

Druki do pobrania ze strony Biuletynu Informacyji Publicznej UPJPII.

 

fundusze_europejskie.jpg

reczpospolita.png

unia_europejska.jpg

Informacje o cookies ....

Zapisano