„Jan Paweł II, który zmienił oblicze świata. Cz. II. 100-lecie urodzin Karola Wojtyły", red. ks. Robert Tyrała, ks. Bogusław Mielec – poleca UPJPII

20.04.2021 Publikacje

jpii_ktory_zmienil_oblicze_swiata-1200.png

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie pragnie polecić II tom publikacji wydanej wspólnie z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z okazji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły. W nim m.in. tekst Pamięć i zadanie. Uniwersytet Papieża – dar i wyzwanie…, w którym Rektor UPJPII ks. prof. Robert Tyrała wspomina pięć spotkań papieża Jana Pawła II ze społecznością Papieskiej Akademii Teologicznej (później UPJPII). Cztery spotkania miały miejsce w obrębie samej uczelni, jedno z nich było ogólnopolskim spotkaniem z pracownikami nauki, ale jednocześnie z okazji 600-lecia Wydziału Teologicznego w Krakowie. Do nabycia w uniwersyteckiej Księgarni LOGOS.

Jan Paweł II, który zmienił oblicze świata. Cz. II. 100-lecie urodzin Karola Wojtyły.
red. ks. Robert Tyrała, ks. Bogusław Mielec

SPIS TREŚCI:

Przedmowa

Kard. dr Stanisław Dziwisz
Homilia z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II

Abp prof. dr hab. Marek Jędraszewski
Homilie i Powitanie z okazji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły

Kard. Giovanni Battista Re
Jan Paweł II: Papież, który potrafił sięgać wzrokiem daleko (albo: Mistyk, który zmienił bieg historii)

Ks. prof. dr hab. Robert Tyrała
Pamięć i zadanie. Uniwersytet Papieża – dar i wyzwanie

Ks. dr hab. Bogdan Zbroja, prof. UPJPII