Konferencja 'Wiara i biznes" 16 V 2013

14.05.2014 Konferencje, sesje

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zapraszają na konferencję Wiara i biznes, która odbędzie się 16 maja br.

Konferencja pod patronatem J. Em. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego.

W ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary zapraszamy na konferencję łączącą teologiczne środowiska naukowe z praktykami biznesu. Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie, jak być człowiekiem wiary we współczesnym środowisku biznesowym.

Program:

8.00 msza święta w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem ks. Grzegorza Piątka SCJ – Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”
9.00 modlitwa i otwarcie konferencji – ks. dr Marek Leśniak
9.10 słowo J. Em. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego
Moderator sesji ks. prof. dr hab. Jan Orzeszyna
9.20 Wierzący człowiek biznesu w świecie współczesnym – ks. dr Marek Leśniak (UPJPII)
9.40 Abraham – bogaty człowiek wiary – ks. dr hab. Bogdan Zbroja (UPJPII)
10.00 Wiary się nie negocjuje – ks. dr hab. Jan Żelazny, prof. UPJPII
10.20 Między nadzieją a zwątpieniem – katolik w biznesie – dr Adam Zadroga (KUL)n
10.40 Komunikacja medialna a rozwój przedsiębiorczości – ks. dr Robert Nęcek (UPJPII)
11.30 przerwa
12.00 Katolicy w biznesie – czas świadectwa. Moderator sesji ks. dr hab. Tomasz Kraj (UPJPII)
- Jerzy Mol (Megawat, Bielsko-Biała)
- Maciej Kaniewski (EOS, Warszawa) oraz Krystyna Burzyńska-Kaniewska (KB Doradztwo Personalne, Warszawa)
- Zbigniew Sobkiewicz (MPM, Wrocław)
- Czesław Bogdański (Bogdański, Nowy Sącz)
- Henryk Michalik (Tenneco, Gliwice)
14.00 zakończenie konferencji

Miejsce: aula Wyższego Seminarium Duchownego, ul. Podzamcze 8, 31-003 Kraków

Organizatorzy: Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II – Katedra Teologii Życia oraz Księża Sercanie – Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” oraz Instytut Teologii Moralnej UPJPII (Kraków), Instytut Patrologiczny UPJPII (Kraków), Instytut Biblijny UPJPII (Kraków), Instytut Mediów i Komunikowania Społecznego UPJPII (Kraków), Instytut Teologii Moralnej KUL (Lublin).

Kontakt: ks. Przemysław Król SCJ, tel. 510-194-749.

Współorganizatorzy:
Fundacja im. św. Jana Kantego