Konkurs literacki dla Studentów – Dni Jana Pawła II 2019 (5 – 7 XI 2019). Zgłoszenia do 23 IX 2019. Zachęcamy także do udziału w Konkursie fotograficznym. Zgłoszenia do 18 X 2019

18.07.2019 Konferencje, sesje

DNI JANA PAWŁA II 2019
„UNIWERSYTET”

Organizatorzy XIV edycji Dni Jana Pawła II

zapraszają do udziału w

KONKURSIE LITERACKIM DLA STUDENTÓW!

1. TEMAT: UNIWERSYTET
  2. PRZEDMIOTEM PRACY MOŻE BYĆ:
    – analiza filozoficznych, teologicznych lub literackich tekstów Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
    – twórcze rozwinięcie jego myśli lub odniesienie się do niej.
  3. KRYTERIA FORMALNE I NORMY REDAKCYJNE:
    3.1. W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które w roku akademickim 2018/2019 są studentami (studia I, II, III stopnia, jednolite magisterskie).
    3.2. Praca musi  mieć charakter oryginalny. Nie może być nigdzie wcześniej prezentowana ani też publikowana.
    3.3. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach. Kategoria I – esej. Kategoria II – utwór poetycki.
    3.4. Objętość pracy pisemnej (eseju): od 15 tys. do 30 tys. znaków wraz z przypisami (czcionka Times New Roman 12; przypisy: TNR 10; interlinia w tekście zasadniczym: 1.5, w przypisach: pojedyncza; znaki liczone ze spacjami).
    3.5.  Tekst poetycki – w dowolnej konwencji i formie musi być inspirowany myślą i dziełem Karola Wojtyły – Jana Pawła II lub pozostawać w związku z jego osobą .
  1. MIEJSCE ZŁOŻENIA PRAC:   Biuro Organizacyjne Dni Jana Pawła II
    Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
    Biuro Promocji
    ul. Kanonicza 9
    31-002 Kraków 4.1. Prace należy składać w zamkniętej kopercie formatu C4, w dwóch egzemplarzach tekstu (wydruk A4, jednostronny), z dopiskiem na kopercie „KONKURS – DNI JANA PAWŁA II 2019”. Do wydruku należy dołączyć tekst pracy w plikach pdf oraz doc, zarejestrowanych na płycie CD.
    4.2. Na każdym egzemplarzu pracy – zamiast podawania nazwiska i innych danych personalnych – należy umieścić wyłącznie dowolnie wybrany przez siebie pseudonim. Osoby, uczestniczące w Konkursie po raz kolejny proszone są bezwzględnie o zmianę wcześniejszego pseudonimu. Posłużenie się po raz drugi tym samym pseudonimem spowoduje automatyczną dyskwalifikację.
    4.3. W osobnej, zaklejonej kopercie należy dołączyć dane osobowe autora pracy (imię i nazwisko, adres domowy, adres do korespondencji elektronicznej, kontakt telefoniczny, nazwę i adres uczelni, rok i kierunek studiów oraz umieszczony na pracy konkursowej pseudonim).
  1. TERMIN ZŁOŻENIA PRAC:
    5.1. Prace przyjmowane będą do 23 września 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego). Uwaga: Osoby, które będą wysyłać prace w ostatnich dniach przed upływem podanego terminu złożenia, proszone są, aby ze względów organizacyjnych przesłały na adres mailowy organizatorów (info@upjp2.edu.pl) krótką informację o udziale w konkursie i dacie wysłania pracy (zaznaczając w temacie wiadomości: „konkurs”).
    5.2. Prace wysłane po wskazanym terminie ze względów formalnych nie zostaną uwzględnione w konkursie.
  1. KRYTERIA OCENY PRAC:
    – znajomość nauczania Karola Wojtyły – Jana Pawła II,
    – samodzielność i oryginalność koncepcji autorskiej,
    – umiejętność analizy tekstu oraz umiejętność syntezy problemu,
    – prawidłowy warsztat badawczy, świadomość metodologiczna,
    – jakość formy literackiej (poprawność językowa, kompozycja pracy, spójność dyskursu),
    – wartość artystyczna tekstu ( w odniesieniu do utworów poetyckich).
  1. NAGRODY:
    I miejsce:                    pielgrzymka zagraniczna oraz 2000 zł
    II miejsce:                   pielgrzymka zagraniczna oraz 1000 zł
    III miejsce:                 gratyfikacja pieniężna w wysokości 1000 zł
    Jury zastrzega sobie możliwość nie przyznania nagród oraz innego ich podziału.

Nagrody zostaną wręczone na zakończenie Dni Jana Pawła II, 7 listopada 2019 r., po Mszy Świętej
w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (ul. Totus Tuus 32), którą o godz. 17.00 odprawi Metropolita Krakowski.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dni Jana Pawła II – 2019 – „Uniwersytet”
prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP (UPJPII)

Przewodnicząca jury konkursowego