"Kraków Czyta Jana Pawła II – o godności kobiety" 1 XII 2018

30.11.2018 Konferencje, sesje

„Kraków Czyta Jana Pawła II – o godności kobiety”

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Instytut Tertio Millennio zapraszają.

1 grudnia (sobota) na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie (ul. Bernardyńska 3) odbędzie się wydarzenie „Kraków Czyta Jana Pawła II”, poświęcone roli i powołaniu kobiet w dzisiejszym świecie i Kościele. Temat łączy się z dwoma istotnymi rocznicami: 30 lat temu wydany został List Apostolski Jana Pawła II – Mulieris Dignitatem (O godności i powołaniu kobiety), a 100 lat temu przyznano kobietom w Polsce bierne i czynne prawa wyborcze.

Do dyskusji zaproszono kobiety z różnych dziedzin życia społecznego m.in. teolożkę dr Elżbietę Wiater, dziennikarkę Brygidę Grysiak, dr Martę de Zunigę z Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, red. Anetę Liberacką.

Wieczorem odbędzie się msza święta pod przewodnictwem o. prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP, a po niej koncert zespołu Perfugium.

Program wydarzenia:

1 grudnia 2018 roku - Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bernardyńska 3, Kraków

Prowadzenie: ks. dr hab. Marcin Godawa (UPJPII)

17:00 – Kobieta w Kościele

dr Justyna Melonowska (APS)

dr Elżbieta Wiater (UPJPII)

17:45 – Kobieta w życiu publicznym

red. Brygida Grysiak (TVN24)

dr Marta de Zuniga (Instytut Kultury Polskiej w Londynie)

18:30 – Macierzyństwo w społeczeństwie

red. Natalia Białobrzeska (Drużyna B)

red. Aneta Liberacka (Stacja7)