Msza św. wypominkowa na UPJPII 28 XI 2022

28.11.2022 Komunikaty

msza_wypominkowa_28_xi_2022-1280.jpg

W poniedziałek 28 listopada 2022 r., w kaplicy uniwersyteckiej przy ul. Bernardyńskiej 3, odprawiona została Msza św. wypominkowa, w czasie której miłosiernemu Bogu polecaliśmy śp. zmarłych z naszej wspólnoty akademickiej, naszych rodzin i przyjaciół, których pożegnaliśmy w ostatnim roku akademickim. Modliliśmy się za zmarłych rektorów naszej uczelni i za wszystkich, których pamięć nosimy głęboko w sercu. Eucharystii przewodniczył rektor UPJPII, ks. prof. Robert Tyrała.

Prorektor UPJPII ks. prof. Tomasz Rozkrut w homilii wskazał, że w listopadzie, miesiącu, w którym gorliwie modlimy się i wspominamy tych wszystkich, którzy odeszli, a którzy byli dla nas fundamentem w życiu osobistym, rodzinnym, kapłańskim czy zakonnym, nasza wspólnotowa modlitwa jednocześnie zachęca nas do wspomnienia i uświadomienia sobie jak wiele osób przed nami budowało fundamenty naszego uniwersytetu.

– Szczególnego znaczenia nabiera to, gdy znajdujemy się u stóp Wawelu, gdzie znajdują się nasze wspaniałe fundamenty tak polskości, jak i fundamenty funkcjonującego przez tyle stuleci Kościoła – mówił ks. prof. Tomasz Rozkrut. – Jest to również wielki fundament dla naszego uniwersytetu, stąd też wiele uroczystości naszych odbywa się w katedrze wawelskiej, i abyśmy z tych naszych fundamentów nabierali mocy, siły, dobrego ducha.

Ks. prof. Tomasz Rozkrut zakończył homilię przywołując strofy z tomiku wierszy Wiara, nadzieja, miłość autorstwa prof. Wacława Uruszczaka, prawnika, historyka i kanonisty, profesora zwyczajnego UJ, współpracującego z Instytutem Prawa Kanonicznego PAT, a następnie Wydziałem Prawa Kanonicznego UPJPII. Autor dzieli się w nich swoją refleksją nt. śmierci i wiarą w życie wieczne.
Jak zapowiedział podczas ubiegłorocznej Mszy św. wypominkowej rektor UPJPII ks. prof. Robert Tyrała będzie ona sprawowana na UPJPII w listopadzie każdego roku.