Rektor UPJPII wiceprzewodniczącym KRSWK oraz członkiem Komisji Rewizyjnej KRASP

19.09.2024 Komunikaty

robert_tyrala_rektor.jpg

Podczas pierwszego w kadencji 2024–2028 posiedzenia Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK), które odbyło się 16 września 2024 r., wybrano nowe władze tego gremium. Stanowisko przewodniczącego, zgodnie z tradycją i zapisami Statutu KRSWK, objął rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Piotr Jedynak. I wiceprzewodniczącym został po raz kolejny rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Jerzy Lis.

Na II wiceprzewodniczącego powołano rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. dr. hab. Roberta Tyrałę.

Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa to organizacja skupiająca rektorów uczelni krakowskich i małopolskich. Stanowi grupę ludzi nauki, profesorów piastujących najwyższe funkcje w uczelniach (rektorów), którzy wspólnie dbają o właściwe standardy kształcenia studentów i doktorantów, a także o wysoki poziom badań naukowych, a co za tym idzie, o rozwój szkół wyższych dla pożytku Krakowa, makroregionu Małopolski i całego kraju.

Skład KRSWK na kadencję 2024–2028

Ponadto ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, rektor UPJPII został powołany na członka Komisji Rewizyjnej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) na kadencję 2024–2028.

27 czerwca br., podczas posiedzenia Zgromadzenia Plenarnego KRASP rektorzy elekci wybrani na kadencję 2024–2028 dokonali wyboru członków Komisji Rewizyjnej KRASP:

• prof. Marek Adamski, Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich,
  • prof. Barbara Jankowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
  • prof. Krzysztof Kowalczyk, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie,
  • prof. Maciej Rogalski, Uczelnia Łazarskiego,
  • prof. Tomasz Szczepański, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,
  • prof. Robert Tyrała, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie,
  • prof. Elżbieta Wtorkowska, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

To wielka radość dla wspólnoty akademickiej UPJPII. Serdecznie gratulujemy!