Aktualności

Wyróżnienie dla Martyny Waberskiej, studentki UPJPII w tegorocznym Ideathonie 2024 #NestleDlaNauki

ideathon_2024_nestledlanauki-1280.jpg

 

Z jak szerokim wachlarzem zainteresowań można spotkać się w gronie studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i jak potrafią oni w powiązaniu ze zdobywaną na uczelni wiedzą przekuć w sukcesy swoje pasje, najlepiej świadczą ostatnio zdobyte laury przez Martynę Waberską, studentkę I roku II stopnia kierunku komunikowanie promocyjno-wizerunkowe – reklama, branding, public relations na Wydziale Nauk o Komunikacji UPJPII.

Martyna Waberska (UPJPII) razem ze studentami krakowskich uczelni: Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyli wyróżnienie w tegorocznym Ideathonie za zaproponowanie innowacyjnego rozwiązania w postaci nawozu złożonego z odpadów przemysłu rolno-spożywczego. Trzyosobowy zespół z Krakowa otrzymał wraz z wyróżnieniem nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

Gratulujemy!

 

Ideathon to inicjatywa, której założeniem jest wypracowywanie rozwiązań odpowiadających na wyzwania społeczne i środowiskowe. W ramach programu #NestleDlaNauki zaproszono 2–4 osobowe zespoły studentów do dwudniowej pracy nad opracowaniem kreatywnych rozwiązań w odpowiedzi na zagadnienie danej edycji. Wszystkie pomysły zostały zaprezentowane przed Radą Programową, najlepsze z nich otrzymują szansę dalszego rozwoju i finansowania.

Tematem I edycji w 2024 było: „Niskoemisyjne nawożenie bez negatywnego wpływu na plonowanie – optymalizacja wykorzystania nawozów w uprawach roślin”.

Wydarzenie miało miejsce 22–24 listopada 2024 r. w Warszawie, w Centrum Wodnym SGGW. Celem spotkania była intensywna praca kreatywna nad innowacyjnymi pomysłami z zakresu rolnictwa regeneratywnego. Reprezentanci zespołów z całej Polski: Olsztyna (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Krakowa (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), Warszawy (Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego), Białegostoku (Politechnika Białostocka), Poznania (Uniwersytet Przyrodniczy) i Wrocławia (Politechnika Wrocławska) współpracowali nad rozwiązaniami pod okiem mentorów z dziedziny agronomii oraz biznesu, a także Rady Programowej. Prace koncentrowały się na temacie nieskoemisyjnego nawożenia bez negatywnego wpływu na plonowanie, optymalizacji wykorzystania nawozów w uprawach roślin. W sumie temat opracowywało 12 zespołów.

Rada Programowa uhonorowała nagrodą główną pomysł zespołu Zielona Rewolucja z SGGW (studentów: Adama Więckowskiego, Zuzannę Jaszczuk oraz Szymona Kowalskiego): robota wspierającego rolników w lepszym wykorzystaniu nawozów.

Wyróżnienie otrzymał zespół uczelni z Krakowa (Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) za zaproponowanie innowacyjnego rozwiązania w postaci nawozu złożonego z odpadów przemysłu rolno-spożywczego. Wyróżniony został także zespół z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za system „Agri-Soft – Regeneratywny asystent”.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

źródło: Ideathon (nestledlanauki.pl)

 

Jakże miło było odczytać słowa nadesłane przez organizatorów do rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: „W imieniu zespołu programu #NestleDlaNauki, chciałabym serdecznie podziękować za zaangażowanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w tegoroczny IDEATHON organizowany w ramach programu. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i zapału z jakim studenci podeszli do tematu rolnictwa regeneratywnego. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie pracować nad rozwiązaniami, które mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju rolnictwa”.

 


Zespół programu #NestleDlaNauki informuje, że już wkrótce rusza kolejna odsłona programu – konkurs na granty naukowe dla studentów i doktorantów. Łączna pula grantów to aż 80 000 PLN, a maksymalna wartość pojedynczego grantu wynosi 40 000 PLN. Tematem przewodnim tej edycji jest „Wartość odżywcza roślin uprawianych w systemie rolnictwa regeneratywnego”. Organizatorzy zachęcają studentów i doktorantów do zgłaszania projektów badawczych, które przyczynią się do pogłębienia wiedzy na temat wpływu rolnictwa regeneratywnego na jakość żywności. „Jesteśmy przekonani, że dzięki grantom studenci z Państwa uczelni mają szansę osiągnąć wspaniałe wyniki naukowe” – pisze Blanka Mellova, koordynatorka programu #NestleDlaNauki.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu na granty zostaną opublikowane wkrótce na stronie Granty naukowe. Początek zbierania grantów organizatorzy planują na początek stycznia.

 

fundusze_europejskie.jpg

reczpospolita.png

unia_europejska.jpg

Informacje o cookies ....

Zapisano