Konferencje i wydarzenia

Szkolenie „Otwartość w nauce – trendy i wyzwania” 20 X 2022

12.10.2022
Data: 26.10.2022
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków
Godzina: 10:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

otwartosc_w_nauce_2022-1280.jpg

 

Wydawnictwo Naukowe i Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz firma Elsevier zapraszają na szkolenie „Otwartość w nauce – trendy i wyzwania”, które odbędzie się z okazji Tygodnia Otwartej Nauki w dniu 26 października 2022 o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej.

Celem szkolenia jest omówienie koncepcji otwartego dostępu (Open Access) w szerszym kontekście wdrażania otwartości w nauce (Open Science). Przedstawione zostaną różne modele otwartości w oparciu o przykłady oraz z ujęciem aspektów praktycznych. W trakcie spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Otwarty dostęp a otwarta nauka
  • Modele otwartego dostępu ze szczególnym uwzględnieniem Gold OA oraz Green OA
  • Otwarty dostęp na przykładzie Elsevier
  • Otwarty dostęp na przykładzie UPJPII
  • Licencje prawnoautorskie w Open Access
  • Umowy transformacyjne

Pod koniec szkolenia przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi. Uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału.

Prowadząca: Paulina Milewska, Elsevier (p.milewska@elsevier.com)

 

otwartosc_w_nauce_2022_-_paulina_milewska.png

Paulina Milewska
posiada ponad 14-letnie doświadczenie w pracy w i z bibliotekami akademickimi, instytucjami naukowymi w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Z wykształcenia bibliotekoznawczyni, pracowała na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Humanistyczno-Ekonomicznym w Łodzi oraz Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, a także pełniła funkcję członkini zarządu i kierowniczki projektu w Fundacji Fenomen.

Specjalizuje się w szkoleniach – skupiając się na tym, jak najlepiej przedstawić informacje, aby były one istotne, praktyczne i przydatne. Uzyskała tytuł magistra bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Łódzkim oraz ukończyła elitarny program kształcenia w Szkole Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Z Elsevier jest związana od 2019 roku, najpierw pracowała jako trenerka, a następnie w 2021 r. objęła rolę Customer Consultant, w obu przypadkach wspierając instytucje naukowe w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

 

fundusze_europejskie.jpg

reczpospolita.png

unia_europejska.jpg

Informacje o cookies ....

Zapisano