Ubezpieczenia

Komunikat dla studentów i doktorantów ubezpieczonych zdrowotnie przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 12 I 2021

14.01.2021

Z uwagi na występujące przypadki pozostawania w ubezpieczeniu zdrowotnym na uczelni i z tytułu umowy o pracę – przypominam studentom i doktorantom, że o fakcie podjęcia pracy (umowa o pracę, umowa zlecenie, praca małżonka), działalność gospodarcza, obrony pracy dyplomowej, skreślenia z listy studentów – należy bezzwłocznie zawiadomić uczelnię (pracownika Działu Spraw Studenckich, e-mail dss@upjp2.edu.pl)

W przypadku niezgłoszenia ww. faktu student/doktorant zostanie obciążony przez uczelnię kosztami za cały okres opłacania składki zdrowotnej.

Środki na ubezpieczenie zdrowotne pochodzą z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i muszą być faktycznie wydatkowane za okres, w którym student nie pracuje zawodowo lub też przestał być studentem UPJPII.

dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII
prorektor ds. studenckich i dydaktyki