Ubezpieczenia

Komunikat z 28 czerwca 2022 r. dla studentów i doktorantów UPJPII ubezpieczonych zdrowotnie

29.06.2022

Z uwagi na występujące przypadki pozostawania w ubezpieczeniu zdrowotnym na Uniwersytecie i z tytułu umowy o pracę – przypomina się studentom i doktorantom, że o fakcie podjęcia pracy (umowa o pracę, umowa zlecenie, praca małżonka), działalności gospodarczej, zakończenia studiów (obrony pracy dyplomowej), skreślenia z listy studentów – należy bezzwłocznie zawiadomić uczelnię (pracownika Działu Spraw Studenckich, e-mail dss@upjp2.edu.pl).

W przypadku niezgłoszenia ww. faktu, student/doktorant zostanie obciążony przez uczelnię kosztami nienależnie opłaconej składki zdrowotnej.

Środki na ubezpieczenie zdrowotne pochodzą z Ministerstwa Edukacji i Nauki i muszą być faktycznie wydatkowane za okres, w którym student/doktorant nie pracuje zawodowo lub też stracił status studenta/doktoranta UPJPII.

dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII
prorektor ds. studenckich i dydaktyki