S. dr Benita Lucyna Skrzyp, pracownik UPJPII otrzymała honorowy tytuł Profesora Oświaty

17.10.2018 Komunikaty

W 2018 roku do grona Profesorów Oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia pięć osób. Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty.

Do grona tego dołączyła w tym roku s. dr Benita Lucyna Skrzyp nazaretanka – katechetka w POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie, obecnie pracująca na UPJP2 w Krakowie w Międzywydziałowym Studium Pedagogicznym.

Pełniła różne funkcje pracując 30 lat w szkole. Między innymi jako doradca metodyczny, dyrektor szkoły. A także promowała prace w Kolegium Teologicznym w Kielcach i prace magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, prowadząc ćwiczenia na Świętokrzyskim Instytucie Teologicznym w Kielcach.

S. Benita Lucyna Skrzyp została uhonorowana tytułem podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jaka odbyła się w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej.