19. Dni Tischnerowskie 27 – 30 III 2019

01.03.2019 Konferencje, sesje

W tym roku nieco wcześniej, bo już 27 marca br. rozpoczną się 19. Dni Tischnerowskie.

Tegoroczne wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem "Człowiek. Nowe wyzwania". Będzie można wziąć udział w stałych punktach programu, dobrze znanych uczestnikom Dni z poprzednich lat jak: wykład z cyklu "Colloquia Tischneriana”, dyskusja w „Jaskini filozofów” czy gala Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Czekają też rozmaite niespodzianki, o których szerzej rozmawiać będziemy na konferencji prasowej zaplanowanej na 12 marca, w tym dniu przypada bowiem 88. rocznica urodzin patrona Dni Tischnerowskich. Tego dnia poznamy również nazwiska laureatów tegorocznej nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera.

Głównym organizatorem Dni Tischnerowskich jest w tym roku Uniwersytet Jagielloński. Współorganizatorami: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego, Instytut Myśli Józefa Tischnera, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Od dziś (1 marca) można skorzystać z zaproszenia do wspólnej komunikacji w social mediach. Na fb/dni tischnerowskie będą dodawane treści, które można traktować jako inspirację.

Będą tam zamieszczane m.in. materiały filmowe z roku ubiegłego (w dniach 1 – 11 marca br.).