"Aby życie miało sens" – otwarte wykłady na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II 27 II 2020

25.02.2020 Konferencje, sesje

Wśród wielu wydarzeń jubileuszowych, jakie poprzedzają obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, znalazł się cykl otwartych wykładów "Aby życie miało sens", do uczestnictwa w których zaprasza Gmina Wadowice z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Będą to zapewne fascynujące spotkania, gdyż ich założeniem jest to, by poruszały kwestie związane z Karolem Wojtyłą, Ojcem Świętym Janem Pawłem II, które nie były szeroko omawiane, bądź nie mówiło się o nich wcale.

Inauguracja cyklu już w najbliższy czwartek (27 lutego br.) o godz. 17.00

Wadowicka Biblioteka Publiczna, ul. Legionów 1

Pierwsze z cyklu wykładów  wygłoszą: ks. prof. zw. dr hab. Wojciech Zyzak (rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie), pt. „Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) w życiu świętego Jana Pawła II” oraz ks. prof. nadzw. Adam Olszewski, pt. „O pewnym mało znanym związku Karola Wojtyły z logiką”.

Moderatorem dyskusji, do której zapraszają organizatorzy po każdej z obu prelekcji, będzie ks. dr hab. Robert Nęcek.

Program wykładów w dniu 27 lutego 2020:

17.00 – Rozpoczęcie wykładów / przywitanie gości przez Burmistrza Wadowic i Rektora UPJPII
17.05 – Wykład ks. prof. dr hab. Wojciecha Zyzaka (rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II) „Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) w życiu świętego Jana Pawła II”
17.35 – Panel dyskusyjny (prowadzi ks. dr hab. Robert Nęcek)
17.55 – Przerwa kawowa
18.10 - Wykład ks. prof. nadzw. dr hab. Adama Olszewskiego
„O pewnym mało znanym związku Karola Wojtyły z logiką”
18.40 – Panel dyskusyjny (prowadzi ks. dr hab. Robert Nęcek)
19.00 - zakończenie

W ciągu roku zostanie zorganizowanych sześć takich wykładów o różnej tematyce (27.02.br., 19.03., 30.04., 24.09., 22.10., 19.11.).

Więcej o bogatych jubileuszowych planach Wadowic:

plakat-wyklady.png 1.03MB [ .png ]