Akademickie Centrum Medialne na UPJPII otwarte!

04.03.2016 Komunikaty

Słowo podziękowania za pracę nad projektem Akademickiego Centrum Medialnego

3 marca 2016 roku Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz otworzył i poświęcił Akademickie Centrum Medialne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie w obecności władz uczelni, władz województwa małopolskiego, przedstawicieli różnych instytucji i organizacji, profesorów i wykładowców, pracowników różnych jednostek uniwersytetu, przedstawicieli wielu mediów oraz studentów i członków redakcji Radia Bonus i Telewizji JP2TV.

Akademickie Centrum Medialne powstało dzięki wielomiesięcznej ofiarnej pracy wielu osób, którym chcemy wyrazić wdzięczność i uznanie dla ich zaangażowania w powstanie tego dzieła.

Wyrażam szczerą wdzięczność całemu Zarządowi Województwa Małopolskiego, a szczególnie Panu Wicemarszałkowi Stanisławowi Sorysowi i Panu Leszkowi Zegździe, członkowi Zarządu, za pozytywną akceptację naszego projektu, za wszelką merytoryczną pomoc w jego realizacji, za życzliwą otwartość dla tego wspólnego medialnego dobra Małopolski i naszego Uniwersytetu. Panu Wicemarszałkowi Stanisławowi Sorysowi dziękuję serdecznie za obecność i uroczyste otwarcie Centrum. Projekt Akademickiego Centrum Medialnego został włączony przez Zarząd Województwa Małopolskiego do projektów kluczowych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i został zrealizowany dzięki merytorycznej i fachowej pomocy wielu osób z odpowiednich jednostek Zarządu Województwa Małopolskiego odpowiedzialnych za realizację projektów unijnych, którym za pracę nad naszym projektem serdecznie dziękuję

Projekt Akademickiego Centrum Medialnego został zrealizowany dzięki życzliwości i zaangażowaniu władz Uniwersytetu: ks. prof. dr. hab. Wojciecha Zyzaka - rektora Uniwersytetu; ks. prof. dr. hab. Wojciecha Misztala - prorektora ds. rozwoju i polityki kadrowej; ks. dr. hab. Antoniego Świerczka - dziekana Wydziału Nauk Społecznych; ks. Andrzeja Lichosyta – kanclerza uczelni oraz pełnomocnika rektora ds. realizacji projektu.

Dziękujemy za twórczą i ofiarną pracę członkom zespołu projektowego: mgr Dawidowi Kaczmarczykowi, red. Pawłowi Sołtysikowi, dr. Krzysztofowi Gurbie, dr. Paulinie Guzik. Wasze zaangażowanie, fachowa wiedza, wielomiesięczna praca i poświęcony czas są godne uznania i serdecznego podziękowania.

Projekt został zrealizowany dzięki fachowej pracy zespołu informatycznego, panów: Piotra Gruszczyńskiego, Piotra Karskiego, Wojciecha Łepkowskiego, którym dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz projektu i jego przyszłą obsługę techniczną.

Dziękujemy za pracę zespołu osób, zaangażowanych w obsługę formalnej strony projektu, paniom: Łucji Kucmin-Węglarczyk - koordynatorowi projektu, Agnieszce Szczepańskiej, Urszuli Gizie, Bernardzie Sukcie, Halinie Palewicz, Małgorzacie Olszówce.

Dziękujemy autorom aranżacji pomieszczeń projektu, pani architekt Magdalenie Krause i panu arch. dr. inż. Dominikowi Wojewódce, panu dr. inż. arch. Janowi Janczykowskiemu - dyrektorowi Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie oraz wszystkim paniom i panom wykonawcom, przedstawicielom różnych firm i instytucji zaangażowanych w realizację projektu.

Dziękujemy serdecznie księdzu kanclerzowi Andrzejowi Lichosytowi, za jego poświęcenie, pracę i nadzorowanie całości realizacji projektu, za wspaniałą współpracę nad trudnymi rozwiązaniami projektowymi. Dziękujemy pracownikom Biura Promocji: kierownikowi Biura panu Krzysztofowi Mleczce, pani Monice Wiertek i wszystkim pracownikom Biura wspierającym projekt i organizującym jego otwarcie i poświęcenie.

W projekt zaangażowani są także nasi wspaniali studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Dziękujemy za pracę, pełne serca zaangażowanie wolontariackie, członkom Redakcji Radia Bonus i Telewizji JP2TV, szczególnie pani Dominice Baraniec - szefowej newsroomu Radia Bonus, paniom redaktorkom Radia Bonus: Aleksandrze Wojdyle, Kindze Wojnickiej, Ewelinie Laxy, Marcie Gorczowskiej. Z całego serca dziękuję Wam i wszystkim studentkom i studentom, którzy włożyli w realizację projektu swoje serce i poświęcili swój czas.

Wszystkim dziękuję za wspólne nasze dzieło: Akademickie Centrum Medialne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie działające w strukturach Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych.

ks. Michał Drożdż, kierownik projektu

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.