Arcybiskup Marek Jędraszewski nowym metropolitą krakowskim. UPJPII dziękuje ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi za 11 lat opieki

09.12.2016 Komunikaty

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w Godzinie Łaski, ogłoszona została decyzja papieża Franciszka, zgodnie z którą zaszczytną funkcję metropolity krakowskiego obejmuje arcybiskup Marek Jędraszewski.

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie gratuluje arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, dotychczasowemu metropolicie łódzkiemu.

Nowy arcypasterz krakowskiej archidiecezji jest profesorem nauk teologicznych, studiował m.in. na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, gdzie uzyskał licencjat z filozofii i doktorat.

Habilitację uzyskał w 1991 roku na Wydziale Filozoficznym naszej uczelni.

Metropolita krakowski staje się z urzędu Wielkim Kanclerzem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, liczymy więc bardzo na kontynuację drogi w poszukiwaniu mądrości i prawdy, jaką uczelnia obierała pod pieczą krakowskich pasterzy: Karola Wojtyły, Franciszka Macharskiego, Stanisława Dziwisza.  Pozostajemy z nadzieją na owocną współpracę i dalszą opiekę.

Księdzu kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi składamy wyrazy głębokiej wdzięczności za jedenastoletnią troskę, uwagę i obecność, za okazywane serce, za to jak pięknie nakazywał nam chronić, badać i rozwijać dziedzictwo, jakie pozostawił nasz święty patron Jan Paweł II.

Z całego serca Bóg zapłać

W sobotę 21 stycznia br. w sanktuarium św. Jana Pawła II odprawiona zostanie msza św. dziękczynna za posługę kard. Stanisława Dziwisza w archidiecezji krakowskiej.

Tydzień później, 28 stycznia o godz. 11.00 nastąpi ingres abp. Marka Jędraszewskiego do katedry na Wawelu.