„Badania młodych naukowców inspirowanych chrześcijaństwem” – V edycja doktoranckiej konferencji naukowej 29 IX 2020

29.09.2020 Konferencje, sesje

„Badania młodych naukowców inspirowanych chrześcijaństwem”

29 września 2020 r. odbędzie się V Ogólnopolska Interdyscyplinarna Doktorancka Konferencja Naukowa: „Badania młodych naukowców inspirowanych chrześcijaństwem”, organizowana już po raz piąty przez Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ze względu na obostrzenia związane ze stanem epidemii, konferencja zostanie zorganizowana w formie on-line.

Konferencja zostanie otwarta przez ks. dr. hab. Roberta Tyrałę, prof. UPJPII, rektora Uniwersytetu.

Wśród prelegentów znaleźli się reprezentanci ośrodków naukowych z całej Polski:  Uniwersytetu Gdańskiego , Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego, a także Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki na Ukrainie.

Celem konferencji jest stworzenie interdyscyplinarnej przestrzeni wymiany myśli i doświadczeń badawczych między przedstawicielami różnych gałęzi nauk humanistycznych. Hasłem kluczowym dla wszystkich tych naukowych refleksji jest CHRZEŚCIJAŃSTWO, które już od pierwszych wieków swego istnienia było niewyczerpanym źródłem inspiracji dla teologicznych rozważań, badań historycznych, twórczości artystycznej, dociekań filozoficznych, myśli społecznej czy rozwiązań prawnych.

Obrady odbędą się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meetings. Sesje mają charakter otwarty. Każdy, kto chciałby uczestniczyć w konferencji w charakterze słuchacza, proszony jest o przesłanie swojego adresu email na adres: mlodzinaukowcyupjp2@gmail.com do poniedziałku, 28 września do godz. 21:00. W odpowiedzi zostanie przesłany link do panelu konferencji.