Casting do Telewizji JP2TV

24.11.2014 Komunikaty

Zapraszamy studentów wszystkich roczników UPJPII na casting do współpracy z telewizją JP2TV tworzoną przy Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII.

Castingi odbędą się w dniach 9, 10, 11 grudnia 2014 roku.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową (do ściągnięcia poniżej) należy wysłać na adres: telewizja@upjp2.edu.pl do 5 grudnia 2014. W odpowiedzi na zgłoszenie podamy godzinę przesłuchania.

Zgłoszenie jest deklaracją pracy na zasadzie wolontariatu dla telewizji JP2TV.
Prosimy o zadeklarowanie w karcie czasu pracy w telewizji JP2TV (pamiętajmy, że jeśli jest konieczność, telewizje pracują także w weekendy). Deklarowane godziny będą ściśle przestrzegane w grafiku redakcji.

Jeśli masz autorski materiał, którym chciałbyś się pochwalić, prześlij nam link do niego lub dołącz do maila plik z materiałem w formacie mp4 lub prześlij na adres telewizja@upjp2.edu.pl za pomocą serwisu We Transfer. Zaznacz, jaka była Twoja rola w jego tworzeniu.

Kogo poszukujemy i jakich umiejętności oczekujemy:

Jeśli jesteś studentem UPJPII, jesteś pracowity i cechują cię poniższe umiejętności, które chcesz rozwinąć, lub przeczuwasz, że je masz i chcesz się o tym przekonać – przyjdź na casting!

Poszukujemy osób, które będą współpracować z telewizją JP2TV jako:

PREZENTERZY

­ elokwencja
­ brak niekorekcyjnych wad wymowy
­ prezencja
­ umiejętność pracy brzmieniem głosu (intonacja, stosowanie pauzy, tempo mówienia, oddanie emocji)

REPORTERZY

­ podstawowe doświadczenie w pracy przed kamerą i z operatorem (nagranie setki, stand up)
­ umiejętności redacyjne (konstrukcja materiału, redagowanie tekstu, wybór nagranych setek)
­ umiejętności organizacyjne
­ rozeznanie w kwestiach społeczno­kulturowych i aktywny udział w życiu uczelni (praca w redakcji dotyczy tematów własnych i oficjalnych uroczystości akademickich)
­ mile widziane podstawowe umiejętności montażowe

REDAKTORZY

­ umiejętności organizacyjne
­ wizja pracy redakcji
­ znajomośc formatów i czynności realizatorów programów (operatorów, montażystów itp.)
­ znajomość przestrzeni społeczno kulturowej ( umiejętność znajdowania i precyzowania tematów)

OPERATORZY

­ doświadczenie w pracy z kamerą SONY PMW100 lub inną kamerą telewizyjną (SONY DV, Panasonic AG, Canon XF, Sony XDcam lub inne)
­ mobilność i chęć działania w nieprzewidywalnych warunkach telewizyjnych