"Dialogi" Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – nowa odsłona 2018. Najbliższe spotkanie – 15 III 2018

26.01.2018 Konferencje, sesje

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi", czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi. To okazja do rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła. Spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat, następnie Arcybiskup Metropolita odpowiada najpierw na nadsyłane wcześniej pytania, a potem na pytania zadawane „na żywo”. W roku 2018 „Dialogi” będą miały miejsce w kolegiacie akademickiej św. Anny (ul. św. Anny 11) oraz w czterech wybranych kościołach Krakowa: Świętego Brata Alberta (os. Dywizjonu 303 nr 63), NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37), MB Różańcowej (Piaski Nowe, ul. Nowosądecka 41) oraz bazylice oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12).

Plan i tematyka są podane na plakatach i stronie internetowej www.dialogi.pl. Pytania kierowane do Księdza Arcybiskupa można przekazać poprzez formularz na tej stronie.

W tym roku spotkania mają rozpoczynać się projekcją sondy ulicznej, w której młodzi ludzie poruszają dany temat z przechodniami spotkanymi na ulicach Krakowa. Arcybiskup w swojej katechezie będzie mógł więc odnieść się także do opinii osób, które nie uczęszczają regularnie do kościoła.

Najbliższe będzie poświęcone tematowi: Spowiedź i kierownictwo duchowe a psychika człowieka. Odbędzie się 15 marca 2018 r. o godz. 20.15 w kościele św. Alberta, os. Dywizjonu 303 nr 63.

Zachęcamy szczególnie studentów UPJPII do udziału w Dialogach.

TEMATY
DIALOGI ARCYBISKUPA 2018
WG SONDY INTERNETOWEJ PRZEPROWADZONEJ WŚRÓD STUDENTÓW:

15 marca, godz. 20.15,  kościół św. Brata Alberta, os. Dywizjonu 303 nr 63: Spowiedź i kierownictwo duchowe a psychika człowieka.

19 kwietnia, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11:
Powołanie. Jak rozeznać?

17 maja, godz. 20.30, kościół NMP z Lourdes, ul. Misjonarska 37:
 Czy chcemy tego samego? Wola Boga a wola człowieka.

14 czerwca, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11:
IV Przykazanie. Szacunek - czy zawsze?

18 października, godz. 20.15, kościół MB Różańcowej, ul. Nowosądecka 41 (piaski Nowe):
Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje.

15 listopada, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11:
Liturgia – sprawnie czy godnie?

13 grudnia, bazylika Trójcy Świętej, ul. Stolarska 12:
Modlitwy charyzmatyczne w Kościele

Arcybiskup zaprasza – nagranie tutaj