Dni Jana Pawła II: konkurs na spot

29.06.2021 Komunikaty

Organizatorzy Dni Jana Pawła II 2021 reprezentowani przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie ogłaszają konkurs na spot promujący myśl św. Jana Pawła II.

Przedmiotem konkursu na najlepszy spot promujący myśl św. Jana Pawła II w ramach Dni Jana Pawła II 2021 w Krakowie jest utwór audiowizualny, w postaci filmu promującego nauczanie św. Jana Pawła II, trwający nie dłużej niż 3 minuty, zwany dalej Spotem Konkursowym.

Zwycięzców wyłoni jury w składzie:
ks. dr hab. Robert Nęcek, prof. UPJPII – przewodniczący,
dr hab. Elżbieta Czarny-Drożdżejko, prof. UPJPII,
mgr red. Magdalena Drohomirecka (UPJPII, TVP Info),
mgr Joanna Sobczyk-Pająk (Pracownia Artystyczna Arsarti i UPJPII).

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 8 tys. zł, a dwóch kolejnych laureatów odpowiednio 5 i 3 tys. zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 października 2021 roku. Nagrody zostaną wręczone podczas mszy św. na zakończenie Dni Jana Pawła II 2021 w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (18 listopada 2021).

Do obowiązków uczestnika Konkursu należy:
– opracowanie scenariusza,
– organizacja produkcji,
– realizacja dźwięku,
– opracowanie szaty graficznej,
– nagranie tekstu lektorskiego,
– montaż i postprodukcja,
– uzyskanie licencji na korzystanie z utworów włączonych do Spotu Konkursowego oraz zezwoleń na rozpowszechnianie wizerunku osób w nim występujących.

Uczestnicy konkursu są zobowiązani dostarczyć Spot organizatorowi do dnia 25 września 2021 roku w formie elektronicznej (WeTransfer) na adres email robert.necek@upjp2.edu.pl lub dostarczyć fizycznie np. na płytkach DVD na adres:
ks. Robert Nęcek
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie