Dni Kariery. Warsztaty oraz prelekcje online dla studentów UPJPII 15–19 V 2023

Miejsce wydarzenia: Online
Godzina: 10:00 - 14:00

dni_kariery_upjpii_2023-1280.jpg

Zapraszamy do udziału wszystkich studentów UPJPII w warsztatach on-line i wydarzeniach realizowanych w ramach Dni Kariery Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

biurokarier@upjp2.edu.pl
doradca.kariery@upjp2.edu.pl

Wszystkie wydarzenia będą odbywać sie na platformie Microsoft Teams
Uczestnicy otrzymają link na studenckiego maila (informacje o spotkaniu i dołączeniu do spotkania, patrz również zakładka „Kalendarz”)

Formularz zapisu

Kontakt w razie problemów z zapisami
doradca.kariery@upjp2.edu.pl

15 MAJA 2023 (poniedziałek)
10:00–12:00

Warsztat „Kluczowe kroki w planowaniu kariery”

Prowadząca: Joanna Kowalik, doradca zawodowy, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Spotkanie informacyjne dla osób które planując swoją karierę zawodową chcą zadbać, by plan uwzględniał ważne potrzeby osobiste i predyspozycje zawodowe. Spotkanie zwłaszcza dla tych, którzy nie mają doświadczenia w planowaniu kariery zawodowej albo ich wcześniejsze działania na rynku pracy i edukacji były przypadkowe oraz nieprzemyślane.

13:00–14:00

Spotkanie „Pierwsza firma. Krok po kroku.” „Od czego muszę zacząć jeśli, chcę prowadzić własną firmę?”

Prowadzący: Bartosz Dasios, Punkt Obsługi Przedsiębiorcy Kraków

Szkolenie ma na celu ułatwienie podjęcia decyzji o prowadzeniu działalności gospodarczej dla osób, które obawiają się biurokracji, nieznajomości procedur oraz przepisów.

16 MAJA 2023 (wtorek)
10:00–11:00

Spotkanie „Perfekcjonizm”

Gość spotkania: Paulina Paluch, studentka I roku psychologii Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Co to jest perfekcjonizm, historia, dobre i złe strony perfekcjonizmu. Pogawędka, czy jesteś perfekcjonistą? Sprawdź!!!

13:00–15:00

Warsztat „Budowanie marki osobistej i marki firmy. Narzędzia, strategie i metody”

Prowadząca: Magdalena Knapik-Woch, doradca zawodowy, Biuro Karier Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Co jest nam potrzebne przy budowaniu własnej marki osobistej i firmy. Pomocne narzędzia i metody, wskazówki.

17 MAJA 2023 (środa)
10:00–12:00

Warsztat „Kompetencje zawodowe – czym są i które są najbardziej pożądane?”

Prowadząca: Anna Nowak, doradca zawodowy/doradca EURES , Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Podczas spotkania dowiesz się: Co to są kompetencje zawodowe? Czy kompetencje miękkie są ważne? Jakie są kompetencje zawodowe przyszłości? To kluczowa kwestia, która powinna zostać ujęta w profilu zawodowym, a o którą rekruterzy lubią pytać. Nie daj się zaskoczyć i sprawdź jak zdefiniować swoje kompetencje zawodowe.

14:00–15:00

Spotkanie „Centrum Usług Społecznych – nowa formuła stwarzająca nowe możliwości”

Prowadząca: Marta Łaszczyk-Lichoń, zastępca dyrektora CUS Myślenice oraz wykładowca Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego, Centrum Usług Społecznych Myślenice

18 MAJA 2023 (czwartek)
10:00–11:00

Warsztat „ZUS dla studenta”

Prowadzące: Agnieszka Miciak/Ewa Koziara, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Inspektorat Kraków-Łagiewniki

W czasie warsztatu dowiesz się:
Na jakich zasadach podlegasz ubezpieczeniom społecznym.
Z jakich ulg możesz skorzystać zakładając działalność gospodarczą.

19 MAJA 2023 (piątek)
10:00–14:00

Warsztat „Własna firma zanim zrealizujesz pomysł?”

Prowadzący: Marek Marczyk, doradca zawodowy, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Warsztat dla rozważających możliwość rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej jako alternatywnej formy realizowania kariery zawodowej. Jego celem jest uświadomienie konieczności procesowego, projektowego i kreatywnego podejścia do zagadnienia przedsiębiorczości. Program obejmuje tematy, których poznanie i przemyślenie pozwoli podjęć świadomą i racjonalną decyzję o założeniu firmy.