Dostęp do IBUK Libra w roku akademickim 2022/2023

30.01.2023 Komunikaty

1280_500_libra.jpg

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zakupił dla czytelników Biblioteki Głównej dostęp do wybranych publikacji w serwisie IBUK Libra. Lista 2368 książek zamieszczona jest poniższym pliku.

Serwis IBUK Libra jest istniejącą od 2008 roku częścią Wydawnictwa Naukowego PWN. Platforma udostępnia publikacje elektroniczne oraz zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN oraz kilkuset innych wydawców. Dzięki dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

1. Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl
    Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Należy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na „+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.
  2. Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej
    Logowanie przez HAN (studenci i pracownicy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) – użytkownik jest identyfikowany nazwą konsorcjum: Federacja Bibliotek Kościelnych FIDES.

W razie problemów z dostępem do platformy prosimy o kontakt

Dział Udostępniania i Informacji Naukowej
tel. 12 421 84 40 wewn. 201 (rejestracja) lub wewn. 205 (wypożyczalnia)
e-mail wypozyczalnia@upjp2.edu.pl