Dr Andrzej Giza, wykładowca UPJPII, wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” 2 IV 2023

andrzej_giza_-_zasluzony_dla_kultury_polskiej-1280.jpg

Wiceminister dr Jarosław Sellin w imieniu wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego wręczył odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” dyrektorowi Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena Andrzejowi Gizie za dotychczasową działalność na rzecz upowszechniania dziedzictwa muzyki polskiej. Wskazał na jego ogromne zaangażowanie i pasję obejmującą realizację kolejnych przedsięwzięć artystycznych.

„Przedsięwzięcia te oddają ponadczasowy wymiar muzyki, a będąc ważnym czynnikiem integracji, pielęgnują więzi społeczne, rozwijają kompetencje kulturowe i przyczyniają się do wzbogacania życia kulturalnego. To dzięki takim inicjatywom muzyka, zwłaszcza polska, zyskuje nowe pola rozwoju, docierając do międzynarodowej publiczności” – podkreślił Jarosław Sellin.

Serdecznie gratulujemy!

dr Andrzej Giza
Historyk i historyk sztuki, wykładowca uniwersytecki; współtwórca programu oraz zastępca kierownika kierunku turystyka i zarządzanie dziedzictwem Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie; absolwent podyplomowych studiów w Instytucie Kultury oraz Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. Absolwent Akademii Dziedzictwa przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od roku 2008 dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena organizującego m.in. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena oraz Festiwal Kultury Polskiej w Pekinie. W latach 2004–2016 Prezes Zarządu Fundacji Conspero. Współautor Strategii Promocji Krakowa (2005–2015) oraz projektów upowszechniających polską kulturę podczas międzynarodowych wydarzeń, takich jak: EXPO 2000, EXPO 2005, Nieformalny Szczyt NATO w Krakowie (2009), Igrzyska Olimpijskie w Londynie (2012), Soczi (2014) i Rio de Janeiro (2016), Pjongjang (2018).

Źródło: Elżbieta Penderecka i Andrzej Giza uhonorowani przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego