Dr hab. Katarzyna Drąg i dr Joanna Małocha laureatkami Nagrody Integralia 2022

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami działające na UPJPII ogłosiło tegorocznych laureatów Nagrody Integralia za działania na rzecz studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Nagrody Integralia, wręczane corocznie, zostały przyznane w ramach XIV Krakowskich Dni Integracji. Główna nagroda zostaje wręczona członkowi kadry uczelnianej, który wykazał się szczególną aktywnością na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W tym roku nagroda główna została przyznana prof. dr hab. Janinie Filek, która od lat jest sojusznikiem osób ze szczególnymi potrzebami i dba o ich sprawiedliwe i włączające traktowanie.

Każda z uczelni biorących udział w KDI wręcza również nagrody wewnętrzne. W 2022 roku UPJPII wyróżniło w taki sposób dr hab. Katarzynę Drąg, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII oraz dr Joannę Małochę z Instytutu Historii UPJPII na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII, których wrażliwość i zaangażowanie wspiera studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami – uzasadnia przyznanie nagrody BON UPJPII.

integralia_2022_-_katarzyna_drag-410.jpg     integralia_2022_-_joanna_malocha-410.jpg