Dr Marta Woźniak laureatką Konkursu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej DOKTORAT

konkurs_doktorant_2023_-_marta_wozniak-1280.jpg

Dr Marta Woźniak, pracownik Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie została laureatką edycji 2022 Konkursu DOKTORAT na najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk o komunikacji społecznej i mediach organizowanego przez Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej. Nagrodzona została jej praca pt. „Świat wartości w krakowskiej prasie katolickiej – Dzwon Niedzielny (1925–1939)”, której promotorem był śp. ks. prof. Michał Drożdż, a promotorem pomocniczym ks. dr Dariusz Raś.

Konkurs DOKTORAT jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej corocznie od 15 lat. „Przyświecają mu dwa podstawowe cele. Po pierwsze, promocja i wsparcie młodych badaczy, przez nagłośnienie i nagradzanie prac doktorskich omawiających w sposób oryginalny ważne zagadnienia naukowe, wykorzystujących w badaniach nowatorskie podejścia metodologiczne oraz charakteryzujących się pogłębioną refleksją komunikologiczną i medioznawczą. Po drugie, konkurs ma stanowić platformę aktywizacji i integracji środowiska naukowego zajmującego się problematyką komunikacji społecznej, mediów i dziennikarstwa” – piszą organizatorzy na stronie Konkurs DOKTORAT.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 27 października 2023 r. podczas konferencji naukowej organizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Laureatce serdecznie gratulujemy sukcesu, życząc powodzenia w dalszej pracy naukowej.