Dr Paweł Krokosz (WHiDK UPJPII) gościem wydania specjalnego na antenie Radia Kraków 24 VI 2023

30.06.2023 Komunikaty

W sobotę 24 czerwca 2023 r. przez cały dzień trwał przemarsz wagnerowców przez kolejne miasta Rosji, co media relacjonowały jako wojskowy pucz Grupy Wagnera – najemniczej formacji kierowanej przez Jewgienija Prigożyna. Pojawiało się mnóstwo pytań.

W wydaniu specjalnym audycji Radia Kraków „Po co nam historia?”, prowadzonej przez red. Magdalenę Drohomirecką, wydarzenia z Rosji „na gorąco” komentowali historycy: dr Paweł Krokosz z Katedry Historii i Kultury Przestrzeni Totalitarnej Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, którego zainteresowania naukowe skupiają się na historii Rosji i wojskowości rosyjskiej oraz dr hab. Henryk Głębocki z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Pamięci Narodowej.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z dnia 24 czerwca br. na stronie podcastu Po co nam historia? lub skorzystania z playera Spotify poniżej: