DZIĘKUJEMY ZA TWOJE SERCE... W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II – 9 XI 2018

25.10.2018 Konferencje, sesje

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II i Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zapraszają na szczególne sympozjum "Dziekujemy za Twoje serce...."

60. rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły, 40. rocznica Jego wyboru na Stolicę Piotrową oraz Dni Papieskie obchodzone na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, skłoniły Pracowników Biblioteki Głównej UPJPII do podjęcia kolejnej inicjatywy, upamiętniającej Patrona Uczelni i największego z Polaków. Jest nią sympozjum pt. Dziękujemy za Twoje serce…W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II.

Podczas spotkania na Polach Lednickich w dniu 2 czerwca 1997 r. Jan Paweł II powiedział: Zanieście przyszłym pokoleniom świadectwo wiary, nadziei  i miłości. Bądźcie wytrwali. Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb! Słowa te pokazują, że troska Ojca Świętego o młode pokolenie i jego wychowanie była dla Niego bardzo ważna. Życie Świętego Jana Pawła II było przepełnione wartościami i mądrością, dzięki którym był i jest On niezwykłym autorytetem. Dlatego też, organizowane sympozjum kierowane jest szczególnie do młodych ludzi, aby przybliżyć im osobę Ojca Świętego i pokazać Jego wielkość. Jest również wyrazem hołdu i wdzięczności za dar Papieża Polaka.

9 listopada 2018 r.
Rozpoczęcie: godz. 15:00
Udział w sympozjum jest bezpłatny.

Miejsce sympozjum:
Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
ul. Bobrzyńskiego 10, Aula konferencyjna (parter)
30–348 Kraków

Wśród zaproszonych gości znajdują się:

ks. dr Paweł Ptasznik – kierownik Sekcji Polskiej Watykańskiego Sekretariatu Stanu, Rektor Kościoła Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzymie, bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II.

o. Leon Knabit – benedyktyn z Opactwa w Tyńcu, publicysta, ambasador Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

ks. Andrzej Jasnos – doktorant katechetyki i pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członek Stowarzyszenia Pedagogów NATAN, związany ze wspólnotą Wiara i Światło.

Barbara Kłaput – projektantka, twórca scenariuszy muzealnych, kurator wystaw. Współautorka Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Kuba Blycharz – autor hymnu Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., lider zespołu niemaGotu.

Zgodnie z wezwaniem Papieża Polaka, aby być wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, prelegenci przekażą swoje świadectwa wiary, przybliżą uczestnikom świętość Jana Pawła II. W swoich wystąpieniach podzielą się wspomnieniami związanymi z Ojcem Świętym, które wyrażają indywidualny i przez to bliski stosunek do Niego. Ukażą jaki wpływ na ich życie wywarła postać Papieża Polaka.

Konferencję poprowadzi Katarzyna Olubińska, dziennikarka TVN, autorka chrześcijańskiego bloga Bóg w wielkim mieście. Zwieńczeniem spotkania będzie koncert zespołu niemaGotu.

Dla uczestników sympozjum przewidziana jest przerwa kawowa.

Sprzedaż płyt po koncercie zespołu niemaGotu.

Szczegóły: http://biblioteka.upjp2.edu.pl/node/2212