Egzamin ogólnouczelniany potwierdzający znajomość języków nowożytnych – forma stacjonarna 6 IX 2024

04.07.2024 Komunikaty

Egzamin potwierdzający poziom B2 lub B2+

6 września 2024 (piątek), godz. 10:00–12:00
ul. Franciszkańska 1, sala 211B

Egzamin ogólnouczelniany przeznaczony jest dla:

1. Studentów, którzy zdali już egzamin w ramach lektoratu języka nowożytnego w latach ubiegłych na poziomach niższych (np. A1, A2, B1), a obecnie, po uzupełnieniu wiadomości, powinni zdać egzamin potwierdzający znajomość języka na poziomie B2 lub B2+.
  2. Studentów, którzy po zdaniu egzaminu ogólnouczelnianego z języka nowożytnego na poziomie B2 lub B2+ chcieliby w kolejnym roku akademickim rozpocząć naukę innego języka obcego (w tym również języka od podstaw).
  3. Studentów, którzy w maju 2024 nie zdali egzaminu ogólnouczelnianego (każde kolejne przystąpienie do egzaminu jest odpłatne, opłata wynosi 150 zł).

Na podstawie pozytywnego wyniku egzaminu student otrzyma stosowne zaświadczenie potwierdzające znajomość języka na danym poziomie i będzie zobowiązany przedstawić je w swoim sekretariacie (informacja niezbędna do wygenerowania suplementu ukończenia studiów).

Przypominamy, że student kończący I stopień studiów musi mieć potwierdzony poziom B2, a kończący jednolite studia magisterskie musi mieć potwierdzony poziom B2+.

Osoby chętne do przystąpienia do egzaminu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 2 września 2024 r. i przesłanie lub dostarczenie go do sekretariatu Międzywydziałowego Studium Języków Obcych (ul. Franciszkańska 1, pokój 014A, e-mail msjo@upjp2.edu.pl).

Uwagi dodatkowe

1. Egzamin nie jest przeznaczony dla studentów, którzy w roku akademickim 2023/24 zdają egzamin z języka nowożytnego w ramach typowych zajęć lektoratowych i nie zastępuje on egzaminu kończącego standardowy lektorat.
  2. Zdany egzamin ogólnouczelniany nie zwalnia studenta z konieczności realizacji lektoratu kończącego się egzaminem.
  3. Szczegółowe wymagania oraz informacje odnośnie zakresu materiału przewidzianego na poszczególnych poziomach (B2, B2+) dla kilku wiodących języków można znaleźć na stronie Egzamin ogólnouczelniany potwierdzający znajomość języków nowożytnych – forma stacjonarna.