Egzamin ogólnouczelniany potwierdzający znajomość języków nowożytnych na poziomie B2 lub B2+. Zgłoszenia do 30 IV 2021

19.04.2021 Komunikaty

egzamin_jezykowy1450.png

21 maja 2021 r. (piątek) o godz. 9:30 odbędzie się egzamin ogólnouczelniany potwierdzający znajomość języków nowożytnych na poziomie B2 lub B2+ (nie dotyczy studentów I roku).

1. Termin majowy przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które zobowiązane są potwierdzić poziom B2 lub B2+ celem ukończenia studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich, a egzamin kończący lektorat zdały na niższym poziomie. Pozostałe osoby, które na przykład chcą zmienić język po potwierdzeniu poziomu, prosimy o zgłoszenie się na termin wrześniowy egzaminu (planowy termin to połowa września, uściślenie terminu nastąpi na początku września).

Osoby chętne do przystąpienia do egzaminu w maju, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz odesłanie go do dnia 30 kwietnia 2021 r. (piątek) na adres Sekretariatu MSJO: msjo@upjp2.edu.pl.

2. Egzamin zostanie przeprowadzony wyłącznie w formie zdalnej.
Informacje dotyczące egzaminu znajdują się pod poniższymi linkami od dnia 16 marca 2021 r.

Struktura egzaminu i zasady oceniania
Tematy na egzamin ogólnouczelniany
Zagadnienia gramatyczne – język angielski (poziom B2 oraz B2+)

3. Pierwsze podejście do egzaminu jest bezpłatne. Jeżeli ktoś zdaje egzamin po raz drugi (lub kolejny), zobowiązany jest uiścić opłatę w wysokości 150 złotych, korzystając z indywidualnego konta studenta.

Opis wymagań egzaminacyjnych ogólnouczelnianego egzaminu potwierdzajacego poziom B2 oraz poziom B2+ dla języków (załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 24/2019 Rektora UPJP II z dn. 12 lipca 2019 r.).

Lista certyfikatów językowych uprawniających do zwolnienia z egzaminu B2 lub B2+ lub całego lektoratu na studiach I, II stopnia lub jednolitych studiach magisterskich uznawanych przez MSJO UPJPII (załącznik nr 3 do Zarządzenia 24-2019).

Żródło Studenci/Egzamin ogólnouczelniany-forma zdalna.