„Ekonomia Społeczna w perspektywie jutra” – Ogólnopolska Konferencja Naukowa 8–9 IX 2021

01.09.2021 Konferencje, sesje

ekonomia_spoleczna_2021-1280.png

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Ekonomia Społeczna w perspektywie jutra”, która odbędzie się w formule online 8–9 września 2021 roku, współtworzonej przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Spółdzielnię Socjalną Równość z siedzibą w Krakowie. Wydarzenie przyjęło formułę dwudniowej, ogólnopolskiej konferencji o charakterze naukowo-szkoleniowo-praktycznym. W ramach konferencji odbędą się wykłady, warsztaty, szkolenia oraz merytoryczne dyskusje na temat zmian prawnych oraz dynamicznego rozwoju Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Konferencja przyjęła formułę łączącą wykłady i warsztaty. Pierwszy dzień konferencji to wykłady osób związanych z Ekonomią Społeczną na temat przyszłości Ekonomii Społecznej, jej finansowania i organizacji. Dzień drugi to część praktyczna poruszająca tematykę:

• Finansowanie OWES i ich zadań w nowej perspektywie finansowej – źródła finansowania i działania praktyczne,
  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Animowanie współpracy PES z biznesem,
  • Nowe zadania OWES w świetle projektu ustawy ESiS – obecnie po konsultacjach społecznych,
  • Proces reintegracji w PS, dokumentacja PS, sprawozdawczość, monitoring,
  • CUS jako przestrzeń do aktywności PS,
  • Status PS w świetle nowej ustawy.

Pełny harmonogram wydarzenia znajdą Państwo na stronie owes.upjp2.edu.pl.