"Ekumenizm doktrynalny: schyłek czy nowy początek?" – konferencja naukowa 17 IV 2018

19.03.2018 Konferencje, sesje

Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie organizuje konferencję naukową nt. "Ekumenizm doktrynalny: schyłek czy nowy początek?"

wtorek, 17 kwietnia 2018 r.

Kraków, ul. Bernardyńska 3, aula (I piętro)

Celem konferencji jest ukazanie istoty, aktualnych problemów i perspektyw rozwoju ekumenizmu doktrynalnego. W centrum refleksji znajdą się trzy podstawowe aspekty, które można ująć w formie pytań szczegółowych:

– Czym jest ekumenizm doktrynalny?

– Jakie są osiągnięcia międzywyznaniowych dialogów doktrynalnych?

– Jakie problemy i wyzwania stoją dziś przed ekumenizmem doktrynalnym?

Do dyskusji na ten temat zaproszono kompetentnych przedstawicieli różnych denominacji chrześcijańskich, od lat zaangażowanych w dialog ekumeniczny. Wierzymy, że tak ukierunkowana refleksja pozwoli dać odpowiedź na podstawowe pytanie, zawarte w tytule konferencji: Ekumenizm doktrynalny: schyłek czy nowy początek?