Ks. prof. dr hab. Michał Drożdż oraz ks. prof. dr hab. Józef Marecki otrzymali Nagrody Specjalne Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, wyróżniono serię "Horyzonty Dogmatu" FENIKS 2020

11.12.2020 Komunikaty

W tym roku Stowarzyszenie Wydawców Katolickich nagrodą Feniks Złoty 2020 uhonorowało Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego, Wielkiego Kanclerza UPJPII

Ks. prof. dr hab. Józef Marecki z Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII, członek Kolegium IPN otrzymał Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2020 "za całokształt dokonań ze szczególnym uwzględnieniem dorobku dotyczącego historii Kościoła katolickiego w Polsce".

zdjęcie: IPN

Nagrodę - FENIKS Specjalny „Medialny” otrzymał ks. prof. dr hab. Michał Drożdż, dziekan Wydziału Nauk Społecznych UPJPII za znaczący wkład dla mediów katolickich poprzez redakcję serii „Etyka Mediów” w Wydawnictwie Biblos.

zdjęcie IDiKS

Wśród laureatów znalazła się także seria zainicjowana przez ks. prof. dr. hab. Wojciecha Życińskiego, ks. prof. dr. hab. Szymona Drzyżdżyka oraz dr. hab. Marka Gilskiego, wydawana przez Wydawnictwo «scriptum» pt. Horyzonty Dogmatu.
Seria otrzymała wyróżnienie w kategorii: Seria Wydawnicza (Dzieła zebrane).
Informację o tym wyróżnieniu oraz o innych nagrodach można znaleźć tutaj: Feniks 2020.

W załączniku recenzja serii wydawniczej "Horyzonty Dogmatu".