Funkcjonowanie Biblioteki Głównej UPJPII i bibliotek instytutowych od 1 X 2020 r.

21.09.2020 Komunikaty

Biblioteka Główna UPJPII będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach:

– poniedziałek, środa 9:00–18:00
– wtorek, czwartek, piątek 9:00–15:00
– soboty zamknięte

Biblioteki instytutowe pozostają zamknięte.

Czytelnicy Biblioteki Głównej będą mieli dostęp do:
– rejestracji (w zakresie zapisu do biblioteki, weryfikacji konta, zwrotu wypożyczonych książek),
– wypożyczalni (w zakresie odbioru zamówionych książek),
– katalogu – w ramach pracy indywidualnej z książką z możliwością pracy tylko na osobistym sprzęcie komputerowym,
– wolnego dostępu – w ramach 3 wydzielonych stanowisk do pracy z czasopismami,
– pokoi pracy indywidualnej (tylko pracownicy naukowi i studenci studiów doktoranckich UPJPII) po wcześniejszym mailowym zarezerwowaniu pokoju.

Zamknięty pozostaje:
– wolny dostęp do książek i czasopism.

Zapis do biblioteki będzie możliwy drogą elektroniczną jak i tradycyjną.

Utrzymana będzie dla studentów jak i pracowników naukowych UPJPII usługa zamawiania skanów fragmentów publikacji.

Jednocześnie apeluje się o odpowiedzialność i przypomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujących na terenie bibliotek:

• Wszyscy zobowiązani są do noszenia na twarzach maseczek (lub innych osłon) zasłaniających nos i usta.
  • Wszyscy zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego, tj. odległości 1,5 m od drugiej osoby.
  • Wszyscy zobowiązani są do dezynfekcji rąk.
  • Osoby w trakcie kwarantanny, choroby oraz z podwyższoną temperaturą, dusznościami, kaszlem lub innymi objawami mogącymi sugerować COVID-19 lub grypę sezonową nie mogą korzystać z bibliotek.

Szczegółowe informacje o funkcjonowania Biblioteki Głównej i bibliotek instytutowych będą podane na stronie internetowej biblioteki.