Godność doktora honoris causa dla ks. prof. dr. hab. Michała Hellera 11 III 2015

11.03.2015 Komunikaty

Z radością informujemy, iż 11 marca 2015 r. o godz. 11.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach otrzymał godność doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego ks. prof. dr. hab. Michał Heller. Wniosek Rad trzech Wydziałów: Matematyki, Fizyki i Chemii; Nauk Społecznych i Teologicznego został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 27 stycznia 2015 roku.

Ksiądz profesor Michał Heller jest zasłużonym pracownikiem Wydziału Filozoficznego UPJPII, laureatem nagrody J. Templetona, członkiem: Papieskiej Akademii Nauk, Obserwatorium Watykańskiego, European Society for the Study of Science and Theology, The Center for Theology and the Natural Sciences, European Physical Society, International Astronomical Union, International Society for General Relativity and Gravitation, International Society for Science and Religion, Polskiej Akademii Umiejętności, Towarzystwa Astronomicznego i Towarzystwa Teologicznego, Kawalerem Orderu Orła Białego i Krzyża Komandorskiego Odrodzenia Polski, a także dyrektorem i założycielem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, prowadzonym we współpracy UJ i UPJPII.

Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

fot. Adam Walanus