Aktualności

Historyczne Warsztaty e-learningowe – po raz czwarty

28.06.2021 Komunikaty
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rzeczywistość, wykreowana dla wielu z nas przez pandemię COVID-19, postawiła pod znakiem zapytania kolejną edycję e-learningowych warsztatów w Instytucie Historii. Piętnaście miesięcy, które uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy spędzili na zdalnej nauce mogły przyczynić się do zniechęcenia, a tym samym do braku zainteresowania kolejną formą nauki online. Zespół Historycznych Warsztatów postanowił jednak zaryzykować i odniósł sukces, który przerósł najśmielsze oczekiwania.

Czwartą edycję warsztatów przygotowali doktoranci Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego, a wśród zaproponowanych młodzieży zagadnień znalazło się: powstanie styczniowe w malarstwie Artura Grottgera, historia gier planszowych, historia niepodległości od Kościuszki do Piłsudskiego z perspektywy Krakowa, polskie parlamentarzystki w II RP czy słynne rodziny szlacheckie i ich rodowe siedziby. Warsztaty trwały od 29 marca do 30 kwietnia br. i tradycyjnie kończyły się testem konkursowym, w którym głównymi nagrodami, oprócz nagród rzeczowych, były indeksy na studia na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego.

Na naszą ofertę pozytywnie odpowiedziało ponad trzystu pięćdziesięciu uczniów ze stu dwóch szkół w sześćdziesięciu miejscowościach z trzynastu województw kraju. Rekordową liczbę uczniów zgłosiło II Liceum Ogólnokształcące w Głogowie. Do konkursowego testu przystąpiło 275 osób. Z tego grona czterdzieści dwie osoby uzyskały maksymalną liczbę możliwych do zdobycia punktów i otrzymali oni zaproszenie do rundy dodatkowej, w której sprawdzano wiedzę ogólną z zakresu historii Polski. Również w rundzie dodatkowej rywalizacja była wyrównana, ostatecznie jednak udało nam się wyłonić zwycięzców. Za zgodą Dziekana Wydziału, oprócz trzech laureatów, osoby, które znalazły się w gronie dziesięciu najlepszych, otrzymały wyróżnienia oraz indeksy na studia.

Naszymi przyszłymi studentami zostali:

I miejsceMaciej Miszkurka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku (woj. lubelskie)

II miejsceKacper Walczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku (woj. lubelskie)

III miejsce (ex aequo) – Artur Kuruc z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie (woj. małopolskie); Mateusz Kornaga z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu (woj. podkarpackie)

Wyróżnienia wraz z indeksem otrzymali:

Michał Kidoń z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży (woj. wielkopolskie)

Amelia Kurdziel z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu (woj. śląskie)

Wiktor Maśkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu (woj. podkarpackie)

Katarzyna Meller z XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (woj. małopolskie)

Mateusz Zdun z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Głogowie (woj. dolnośląskie)

Wręczenie nagród odbędzie się w październiku razem z inauguracją nowej edycji zaprzyjaźnionych stacjonarnych Warsztatów Historycznych.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Do zobaczenia w murach naszego Uniwersytetu!

Sylwia Sperling

fundusze_europejskie.jpg

reczpospolita.png

unia_europejska.jpg

Informacje o cookies ....

Zapisano