I Zimowe Zawody o Puchar Rektora UPJPII. Laureaci + podziękowania, relacja i zdjęcia 10 III 2019

11.03.2019 Komunikaty

...wszystko co czynicie, na chwałę Bożą czyńcie... (1 Kor 10)

Z tą przewodnią myślą, w dniach 9 – 10 marca w Szczyrku, odbyły się Pierwsze Zimowe Zawody o Puchar Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie!

Oto nazwiska laureatów, którzy z nieukrywaną dumą stanęli na podium:

W kategorii kobiet:

1. Julia Czapla

2. Katarzyna Kalista

3. Daria Piłat

W kategorii mężczyzn:

1. Bartłomiej Dyrcz

2. Kamil Babuśka

3. Waldemar Winkler

GRATULUJEMY!

PODZIĘKOWANIA /na prośbę organizatorów/:

W imieniu swoim oraz studentów UPJPII, chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować Jego Magnificencji Rektorowi UPJPII ks. prof. Wojciechowi Zyzakowi, Prorektorowi ds. studenckich i dydaktyki ks. prof. Robertowi Tyrale, Kanclerzowi UPJPII ks. Andrzejowi Lichosytowi

za błogosławieństwo, wiarę i zaufanie, jakimi nas obdarzono podczas organizacji I Zimowych Zawodów o Puchar Rektora UPJPII, które odbyły się w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia przemianowania Papieskiej Akademii Teologicznej w Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Szczególne podziękowania, za pomoc i wsparcie,  składamy Panu kierownikowi Biura Promocji UPJPII  mgr. Krzysztofowi Mleczko i Panu kierownikowi Międzywydziałowego Studium WF mgr. Michałowi Znamirowskiemu.

Podziękowania składamy także Centrum Kongresów i Rekreacji "Orle Gniazdo" za fantastyczne przyjęcie studentów UPJPII i ufundowanie głównej nagrody dla zawodników startujących w zawodach o Puchar Rektora UPJPII, dla firmy Adventuresports – sieci sklepów, dystrybutora renomowanych marek m.in. jak Rossignol, Dynastar, Lange, POC, Peak Performance za ufundowanie dla finalistów zawodów w kategorii kobiet i mężczyzn czeków wartościowych do wykorzystania w sieci sklepów na terenie Polski. Dla managerów Rafała Michalika, Piotra Steca i instruktorów ze szkoły narciarskiej " Szczyrk Ski School".

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifKomitet organizacyjny:

Adam Chrapusta

Katarzyna Boruta

Ireneusz Skoczeń

Relacja:

Wyruszyli z Krakowa w sobotę rano, by nieco później, zaopatrzeni w narciarski sprzęt, stanąć na stoku, na którym dnia następnego miały rozegrać się organizowane po raz pierwszy na naszej Uczelni zawody narciarskie. Chętnych było tylu, iż z trudem pomieścił ich jeden autokar, gdyby były dwa, to też kłopotu z zapełnieniem miejsc raczej by nie było.

O Puchar Rektora UPJPII zechciało powalczyć około 50 osób, z czego połowa deklarowała całkowitą nieumiejętność jazdy na nartach równą chęci nauki poruszania się na tym sprzęcie.

Pan Michał Znamirowski  – kierownik Międzywydziałowego Studium Wychowania Fizycznego oraz p. Adam Chrapusta – instruktor narciarski, przewidując taką sytuację, zaplanowali sobotnią naukę jazdy, co nastąpiło w Szczyrkowskiej Szkole Narciarskiej Mountain Resort, na terenie Maxi Land i pozostałych trasach ośrodka.

W grupie znalazły się oczywiście też osoby, które od najmłodszych lat z tą dziedziną zimowego sportu, czy to zawodniczo, czy relaksacyjnie mają do czynienia. Jedni i drudzy po kilku godzinach spędzonych na stoku, choć nieco zmęczeni, ochoczo przystąpili do kolejnego zadania, jakim było… osobiste przygotowanie kolacji. Dla, mimo wszystko jednak zmęczonych i głodnych nie byłoby to zapewne niczym przyjemnym, gdyby nie fakt, że w miejscu zaplanowanym na posiłek zastali wszystko przyszykowane do wykonania pizzy według własnego uznania. Jedynie ciasto było gotowe – reszta dowolna – według gustu, smaku i fantazji. Wieczór okazał się niezłą zabawą, a w dodatku niezwykle smakowitą.

Drugiego dnia pobudka  – niektórzy powiedzieliby – bladym świtem, gdyż śniadanie o 6.45, chwilę później, nieźle pod górkę, marsz na niedzielną mszę św.

Około południa przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności nabytych przez większość studentów dnia poprzedniego i stawienie się na linii startu. Zabawa była przednia, mimo zacinającego deszczu przemieszanego z sypiącym śniegiem. Co ważne – świetnie sprawdził się nowo zakupiony przez Uczelnię namiot, o którym nikt wcześniej nie pomyślał, że swoją promocyjną funkcję zainauguruje na narciarskich zawodach!

Na starcie nie zabrakło naszych „filozofów”, „teologów”, czyli studentów z tych wydziałów. Byli studenci z Wydziału Prawa Kanonicznego, a w większości – pokaźna grupa reprezentantów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Ciekawość nowych wyzwań, odwaga, a wielu przypadkach nieprawdopodobna determinacja sprawiły, że I Zawody Zimowe o Puchar Rektora UPJPII na pewno przejdą do historii.

Po podsumowaniu czasów przejazdów, zwycięzcy stanęli na podium. Puchary, dyplomy, bony podarunkowe i wiele innych upominków wręczył laureatom Ksiądz Prorektor Robert Tyrała.