II Ogólnopolska Konferencja "Psychiatria i duchowość" 16 – 17 XI 2018

07.11.2018 Konferencje, sesje

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji
pt. „Psychiatria i duchowość”, którą współorganizuje z Akademią Ignatianum (w tym roku główny organizator), Katedrą Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szpitalem Klinicznym im. dr. J. Babińskiego oraz Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Tematyka konferencji dotyka obszaru zarówno zdrowia psychicznego jak i psychopatologii oraz możliwości współpracy psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów z przedstawicielami wspólnot religijnych w integralnej opiece medycznej i profilaktyce.
W ramach dwudniowej konferencji organizatorzy zapewniają wartościowe, praktyczne warsztaty, inspirujące wykłady wraz z dyskusją, wymianę doświadczeń, przestrzeń do dialogu. Będzie można dotknąć różnych aspektów psychiatrii i duchowości

Na konferencję zapraszamy lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów, kapłanów, pracowników ośrodków interwencji kryzysowej, katechetów, a także wszystkie osoby, które ten temat interesuje. A zwłaszcza tych, którzy w gabinecie terapeutycznym czy w konfesjonale spotykają się z ludźmi w kryzysie psychicznym.

Szczególnie zapraszamy studentów, dla których została przygotowana specjalna opłata konferencyjna. Mamy nadzieję, że dzięki konferencji będą się mogły spotkać osoby zainteresowane rozwojem duchowym, relacjami między psyche i duszą oraz wzajemną współpracą duchownych i psychoterapeutów nad problemami emocjonalnymi w przeżywaniu wiary czy osiąganiu dojrzałości osobowej.

Sesja plenarna odbędzie się 16 listopada w auli Akademii Ignatanium przy ul. Kopernika 26. Z kolei 17 listopada zaplanowano warsztaty w Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego w Kobierzynie.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do poznania szczegółowego programu konferencji na stronie: www.psychiatriaiduchowosc.pl