III Letnia Akademia Przedsiębiorczości w Biurze Karier UPJPII 21 VIII – 27 IX 2023

14.07.2023 Komunikaty

biuro_karier_upjpii_1.jpg

Biuro Karier Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach: „III Letniej Akademii Przedsiębiorczości online 2023 dla studentów UPJPII, która trwać będzie w sierpniu i wrześniu 2023.

Celem Akademii jest szerzenie idei przedsiębiorczości wśród studentów, pobudzanie kreatywności, motywacji do podejmowania działań zawodowych. To cykl materiałów multimedialnych, wywiadów, prelekcji, spotkań w formie on-line, ale także zaproszenie do wspólnej podróży po zakamarach rynku pracy i świata biznesu.

Harmonogram
21 VIII–27 IX 2023 Szukaj inspirujących treści na facebookowym profilu i stronie Biura Karier!
21 VIII 2023 (poniedziałek)
godz. 12:00
Pierwsza firma krok po kroku – spotkanie online*. Poznaj formalności, zasady i procedury zakładania firmy. Gość: Bartosz Dasios – specjalista z Punktu Obsługi Przedsiębiorcy (POP) w Krakowie
21 VIII 2023 (poniedziałek)
godz. 17:00
Praca w zawodzie: pracownik socjalny – publikacja wywiadu na stronie Biura Karier Gość: dr Bartosz Łukaszewski – socjolog i wykładowca UPJPII w rozmowie ze studentką Olgą Turovską
28 VIII 2023 (poniedziałek)
godz. 17:00
Praca i studia – czy to możliwe? – I odcinek cyklu „Pytanie do doradcy?” na kanale YouTube UPJPII Gość: Magdalena Knapik-Woch – doradca zawodowy z Biura Karier UPJPII

7 IX 2023 (czwartek)
godz. 15:00
Rola/diagnoza III sektora i wolontariatu jako pomysłu na aktywizację zawodową – spotkanie online*. Czym jest III sektor NGO i w jaki sposób może okazać się pomocny w podejmowaniu działań zawodowych? Gość: Centrum Obywatelskie Centrum C10 – Kraków
11 IX 2023 (wtorek)
godz. 17:00
Jak szukać pracy z małym lub zerowym doświadczeniem? – II odcinek cyklu „Pytanie do doradcy?” na kanale YouTube UPJPII Gość: Magdalena Knapik-Woch – doradca zawodowy z Biura Karier UPJPII
25 IX 2023 (poniedziałek)
godz. 17:00
W czym studentom może pomóc Biuro Karier – III odcinek cyklu „Pytanie do doradcy?” na kanale YouTube UPJPII Gość: Magdalena Knapik-Woch – doradca zawodowy z Biura Karier UPJPII
27 IX 2023 (środa)
czas trwania: 3,5 h

„Jak żyć Panie Prezesie? Z własną firmą na szczyt lub do bankructwa!”

Gra biznesowa** (stacjonarnie dla studentów UPJPII) – ul. Franciszkańska 1, sala 214 (II piętro)
*Spotkania online odbywają się na platformie Teams. Zapisy poprzez formularz.
** Zapraszamy do udziału w naszej innowacyjnej grze, w której gracze mają unikalną możliwość zbudowania i zarządzania własnym imperium biznesowym od podstaw. Kiedy zakładasz firmę, jesteś odpowiedzialny za zatrudnianie pracowników, płacenie im pensji, a także składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Uważnie zarządzaj swoimi finansami, aby utrzymać Twój biznes na powierzchni i pozwolić mu prosperować. Przygotuj się do podjęcia ryzyka, zaciągania kredytów i zrozumienia konsekwencji terminowego ich spłacania, w drodze do rozbudowy swojego biznesu. Warunkiem zwycięstwa jest posiadanie siedziby firmy, w której zatrudnionych jest co najmniej 5 pracowników, a także posiadanie majątku w dobrach i gotówce, opiewającego na ponad 2 000 000,00 złotych. Poczuj dreszcz emocji, podczas gdy kierujesz swoją firmą do zysku i sukcesu. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym przedsiębiorcą, czy początkującym graczem, ta gra daje Ci szansę na testowanie swoich umiejętności strategicznych i dowodzenia. Rozkręcajcie swoje firmy, rzućcie wyzwanie swoim konkurentom i odnoście sukcesy! Zanurzcie się w naszym fascynującym, wirtualnym świecie biznesu i poczujcie smak prawdziwego zwycięstwa!

Jeśli napotkacie jakiekolwiek trudności związane z dokonywaniem zapisów na nasze spotkania, gorąco zachęcamy do skontaktowania się z nami. Jesteśmy tutaj, aby pomóc i udzielić wszelkich potrzebnych informacji. Nasz Doradca Kariery jest dostępny pod adresem e-mail: doradca.kariery@upjp2.edu.pl. Możecie również skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem: 662-077-344.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach. Cieszymy się na możliwość współpracy i dzielenia się z naszą wiedzą i doświadczeniem.

Biuro Karier Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie