IMONED - nowy projekt realizowany na WNS dot. efektywnego nauczania na odległość

10.03.2021 Komunikaty

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do zapoznania się z realizowanym na Wydziale projektem IMONED, którego koordynatorem na UPJPII jest dr hab. Bożena Majerek.

IMONED

Projekt IMONED odpowiada na pilne potrzeby nauczycieli związane z aktualną zmianą tradycyjnej edukacji szkolnej na zdalne nauczanie z wykorzystaniem nowych technologii. Istnieje co prawda wiele różnych kursów e-learningowych, jednak kursy darmowe są zwykle dość niskiej jakości, a kursy płatne wymagają nierzadko zaangażowania prywatnych środków finansowych nauczycieli.

Projekt IMONED zapewni kompleksową wiedzę na temat przygotowania, rozwoju i efektywnego nauczania
na odległość. Ponadto, dostarczy wiedzę na temat metodologicznego i pedagogicznego podejścia do tego typu uczenia oraz zapewni nauczycielom odpowiednie materiały szkoleniowe.

Projekt IMONED będzie również ściśle dopełniał inne projekty realizowane przez instytucje partnerskie, ponieważ zaangażowane instytucje opracowują i wdrażają aktualnie inne projekty dotyczące samokształcenia nauczycieli i wychowawców.

O rezultatach projektu:

Celem projektu IMONED jest dostarczenie nauczycielom
wiedzy na temat dostępnych narzędzi online oraz umiejętności ich wykorzystania w nauczaniu zdalnym.

Do fundamentalnych rezultatów intelektualnych projektu należą:

IO1 - Nowy i innowacyjny
program nauczania na odległość
i metodologia szkolenia dla
nauczycieli.

IO2 – Wiedza technologiczna, narzędzia i szkolenie nauczycieli
w zakresie zdalnego nauczania.

WYDARZENIA:

Projekt IMONED wystartował! W dniach 17-18 grudnia 2020 odbyło się pierwsze spotkanie projektowe on-line z udziałem przedstawicieli wszystkich instytucji partnerskich  z Hiszpanii, Polski, Litwy i Turcji.

Spotkanie inauguracyjne poświęcone było prezentacji celów i założeń projektu oraz opracowaniu planu pracy na cały okres trwania projektu. Podczas dwudniowych obrad zostały ustalone najważniejsze kwestie dotyczące podziału pracy na najbliższe
6 miesięcy.

KOLEJNY ETAP:

Po zakończeniu prac nad pierwszym rezultatem intelektualnym, zespół projektowy rozpocznie opracowywanie założeń merytorycznych
i tworzenie szkolenia dla nauczycieli. Prace potrwają przez 6 miesięcy. Kolejnym planowanym etapem jest testowanie wypracowanych narzędzi przez grupy docelowe t.j. nauczycieli prowadzących zdalne nauczanie.