IMONED – projekt realizowany na WNS dotyczący efektywnego nauczania na odległość

13.07.2021 Komunikaty

Projekt IMONED
Improvement of the knowledge, skills and competence of the teachers in on-line
and distance education

Ostatnie wydarzenia

Jak już niejednokrotnie informowaliśmy, w dniach 17–18 grudnia 2020 roku, odbyło się spotkanie inauguracyjne realizowanego na Wydziale Nauk Społecznych projektu IMONED. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci wszystkich organizacji partnerskich z Hiszpanii, Polski, Litwy i Turcji.

Kolejne dwa spotkania projektowe odbyły się wirtualnie 12 marca i 18 czerwca. Na spotkaniach omówiono i uzgodniono kwestie dotyczące realizacji zadań związanych z pierwszym rezultatem intelektualnym (IO1 – Nowy i innowacyjny program nauczania na odległość oraz metodyka szkoleniowa). Prace zespołu projektowego na tym etapie koordynuje dr hab. Bożena Majerek z Wydziału Nauk Społecznych.

Na spotkaniach zaprezentowano metodologię szkoleniową na podstawie której partnerzy będą tworzyć materiały edukacyjne. Spotkania pozwoliły również wszystkim partnerom projektu zapoznać się z narzędziami niezbędnymi do przeprowadzenia analizy potrzeb, ze szczególnym uwzględnieniem kwestionariuszy i wywiadów.

O rezultatach projektu

Celem projektu IMONED jest dostarczenie nauczycielom wiedzy na temat dostępnych narzędzi online oraz umiejętności ich wykorzystania w nauczaniu zdalnym. Do fundamentalnych rezultatów intelektualnych projektu należą:

• IO1  Nowy i innowacyjny program nauczania na odległość i metodologia szkolenia dla nauczycieli.
  • IO2 – Wiedza technologiczna, narzędzia i szkolenie nauczycieli w zakresie zdalnego nauczania.

Co dalej?

Po przygotowaniu kompletnej analizy potrzeb projekt wkroczy w kolejną fazę. Zespół UPJPII wraz z partnerem technicznym, tj. litewską organizacją ZIPC, opracują Curriculum – Program nauczania na odległość. Przygotowany dokument będzie stanowił metodologiczną podstawę szkolenia dla nauczycieli.

Wrzesień 2021
SPOTKANIE PARTNERSKIE

Kolejne międzynarodowe spotkanie partnerskie odbędzie się online. Na spotkaniu zostanie omówione Curriculum - Program nauczania na odległość. Dokument zostanie opracowany na podstawie analizy potrzeb oraz raportu z przeprowadzonych badań.

PARTNERZY PROJEKTU

florida.jpg

Florida Centre De Formació Societat Cooperativa

upjp2.jpg

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

universitat_jaume.jpg

Fundació Universitat Jaume I – Empresa

seda.jpg

Stowarzyszenie SEDA

daday.png

Daday İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

pazangos.png

Pazangos projektai

sehit_baris.jpg

Sehit Baris Ozturk Ortaokulu

vsi_zmogiskuju.jpg

Vsi Zmogiskuju Istekliu Pletros Centras

erasmus_ue.jpgWsparcie Komisji Europejskiej dla produkcji niniejszje publikacji nie stanowi poparcia dla treści, które odzwierciedlają jedynie poglądy autorów, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji w niej zawartych. Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+. (KA201- Strategic Partnerships for school education -2020-1-ES01-KA201-082730).