IMONED – trzecie międzynarodowe spotkanie partnerów projektu

17.11.2021 Komunikaty

imoned-logo_1280.jpg

W dniach 9–10 listopada br. w Sali Obrad przy ulicy Kanoniczej 9 odbyło się trzecie międzynarodowe spotkanie partnerów projektu IMONED. Podczas dwudniowych obrad przedstawiciele uniwersytetów i organizacji edukacyjnych z czterech krajów europejskich omawiali m.in.: dalsze etapy współpracy, podział zadań, kwestie merytoryczne oraz zarządzanie projektem. Gospodarzem spotkania był Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie reprezentowany przez dr hab. Bożenę Majerek oraz mgr Justynę Janik.

O projekcie

Konkretne wykorzystanie zaawansowanych innowacji w edukacji jest istotne, aby zachęcić do nauki. Odpowiednie i przemyślane włączenie skomputeryzowanych metod pracy do warsztatu nauczyciela otwiera drzwi nowatorskiemu nauczaniu, wspomaga kreatywne uczenie się i poprawia jego efekty. Jednak aby komputeryzacja przełożyła się na postępy w całym procesie dydaktycznym muszą zostać spełnione pewne warunki. Projekt IMONED koncentruje się na aktualnych i przyszłych potrzebach pedagogów, odpowiadając m.in. na potrzebę wsparcia ich w zdalnym nauczaniu. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie imoned.eu/pl/home-polski-2/.