Internetowa ankieta dla studentów i absolwentów - Pracujący studenci w Krakowie - ankieta online oraz zaproszenie do udziału w konkursie

17.04.2019 Komunikaty

Co robią po zajęciach? Pracujący studenci w Krakowie – ankieta online

Rozpoczęła się internetowa ankieta dla studentów i absolwentów na temat pracy w Krakowie. Gdzie najczęściej pracują studenci? Jakie otrzymują wynagrodzenie? Czy stykają się z nieuczciwymi pracodawcami? Dowiemy się tego po zakończeniu badania.

Do wypełnienia kwestionariusza zaproszeni są zarówno studenci, jak i absolwenci, którzy w ostatnich latach pracowali podczas studiów w Krakowie. A tych jest naprawdę wielu. Z roku na rok więcej osób jest aktywnych zawodowo już w okresie studiów; ze względów finansowych, ale także po to, by po uzyskaniu dyplomu móc aplikować do pracodawców z minimalnym chociaż doświadczeniem w pracy. To daje większą szansę na zatrudnienie, a w mieście młodych, jakim jest Kraków, konkurencja bywa spora.

Studenci! Podzielcie się doświadczeniem

Ankieta online opracowana przez portal Aplikuj.pl ma na celu określenie sytuacji studentów na lokalnym rynku pracy. Wyniki pokażą, jakie stanowiska preferują młodzi ludzie, jakie mają realne możliwości zarobkowe i jak radzą sobie w łączeniu pracy z nauką.

Kwestionariusz jest dostępny pod adresem: http://ankieta-krakow.aplikuj.pl/. Na postawie wyników badania zostanie opracowany szczegółowy raport na temat rynku pracy w Krakowie. Zawarte w nim informacje prawne, praktyczne wskazówki oraz opinie eksperckie posłużą zarówno studentom, jak i zatrudniających ich pracodawcom.

Nie tylko ankieta – do wygrania 1000 zł

Cały projekt Student Pracuje oprócz badania i raportu obejmuje również konkurs dla studentów i absolwentów, w którym mogą wygrać nagrody pieniężne. Ma on na celu zebranie najciekawszych historii związanych z pracą podczas studiów, a towarzyszące mu głosowanie internautów będzie połączone z działalnością charytatywną (organizatorzy będą przekazywać datki na fundację Anny Dymnej za głosy oddane w konkursie). Zgłoszenia można przesyłać poprzez formularz na stronie: https://www.aplikuj.pl/studentpracuje. Udział w konkursie jest bezpłatny.