Jak modlić się Liturgią? – spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Gościem ks. dr Krzysztof Porosło 19 X 2022

11.10.2022 Komunikaty

Święty, Święty, Święty, Pan Bóg wszechmogący,
Który był i Który jest, i Który przychodzi.
(Ap 4,8b)

Jak modlić się Liturgią?

19 października 2022 r. odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Naszym gościem będzie ks. dr Krzysztof Porosło. Podzieli się z nami tematem Jak modlić się Liturgią? Bądźcie z nami w kościele w Podgórzu i na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net!

Jak modlić się liturgią? To pytanie zadajemy ks. Krzysztofowi oczekując praktycznych wskazówek. Bogactwo liturgii jest dla przeciętnego mężczyzny skryte zasłoną tajemnicy. A przecież Eucharystia jest (i winna być) przestrzenią spotkania z Bogiem. Jak odkryć Boga obecnego, ale ukrytego za liturgicznymi znakami? Posłuchajmy eksperta.
Zapraszamy!

ks. dr Krzysztof Porosło
posługuje w Kolegiacie św. Anny jako centralny duszpasterz akademicki od września 2020 r. Kapłan Archidiecezji krakowskiej wyświęcony 25.05.2013 r. Doktorat z teologii dogmatycznej uzyskał na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania). Od 2019 r. wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Autor i redaktor ponad 20 książek naukowych i popularnonaukowych.

Kościół pw. św. Józefa
Kraków-Podgórze, ul Zamoyskiego 2

19 X 2022 r., środa
18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie zakończone dzieleniem w małych grupach.

Pytania do małych grup

1. Jak doświadczam (przeżywam) spotkanie z Bogiem na Liturgii?
  2. Czy (i w którym momencie życia) moje doświadczenie wiary wiązało się z przeżyciem Liturgii?
  3. Co powinienem zmienić w sobie, by bardziej modlić się Liturgią?